Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.05.2020, 20:17   #702
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Być może problemy ze zmiękczaniem kryją się w słowie zbyt miękka. Jest ogromna różnica pomiędzy twardością 20 co jest graniczną wartością dla wody twardej a twardością 10.

Gdy zobaczyłem jak trzeba przygotować podłączenie, to pomyślałem że to żart, na co mi tyle manometrów i punktów poboru na wejściu przed filtrem wstępnym, za filtrem wstępnym i na wylocie. Na szczęście nie ja zabrałem się za instalację tylko fachowiec i to taki który takie urządzenie ma od kilku lat i jest przekonany o jego działaniu. On nie miał wątpliwości i badania trzeba wykonać. Następnie ma przyjechać serwisant do uruchomienia ustrojstwa i wtedy będą badania wody na wyjściu z urządzenia. Teraz jestem pewien że kontrola pracy jest bardzo ważna, bo woda nie może być zbyt miękka.
Co do zlewu, jesteśmy przekonani bardziej do stalowego zlewu, mieliśmy corian a wczytując się w sposób obsługi zlewu z granitu dochodzimy zawsze do jakiegoś cudownego środka którym ów zlew należy traktować. Wpisy wcześniejsze mówią też o możliwości ubicia utłuczenia takowego, półgodzinna rozmowa z przedstawicielką Blanco też uświadomiła nam że tylko stal jest dla nas najlepsza. Blanco w obecnej kuchni ma 7 lat, kosztował pewnie krocie, ale wtedy nie ja płaciłem, zlew u mojej mamy na wsi to najtańszy produkt sprzed 20 lat dalej jest ładny i czysty.
Jedyny problem to wybór technologii, szczotkowany i polerowany etagon 500 u to wydatek około 1400 PLN, a zmatowiony claron 500 u (durocośtam taka technologia) to 2400. Bateria pasująca do tej matowej wersji , też matowa to 2400, gdy za wypas w normalnej stali 900-1300. Na drugim biegunie podobnie wyglądające Franke ( mamy baterię w macie Franke i jest super w utrzymaniu) lub jakieś inne markowe to wydatek 500-600 PLN, gdzie tu sens i logika. Do tego wszystkiego importer proponuje sprzedaż w cenie wyższej niż można znaleźć w euroagd, mimo że na ofercie widnieje rabat 15%.
Na budowie następuje lekka kumulacja, przesunęliśmy montaż podłogi o tydzień aby panowie od płytek zdążyli zrobić malowanie i biały montaż. Centrala wentylacyjna miała być w tą sobotę ale ze względu na malowanie też ich przesunęliśmy o 2 tygodnie. Myślę że jak będzie montaż fotowoltaiki to elektryk zamontuje swoje zabawki. Nam pozostanie zabawa w kuchnię, potrzebuję też zdobyć fajny stół i łóżko, jak się to nie uda to spanie będzie na materacu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem