Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.05.2020, 12:58   #25
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 457
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 6 godz 45 min 34 s
Question Ile wachy na 690/701

Dziękuję wszystkim za dyskusję.

Po wysłuchaniu waszych rad i przemyśleniu, będę szedł w kierunku 690/701. Próbowałem też exc 500, SWM RS 500 no i AJP PR7. Wszystkie motocykle fajne. Szczególnie ten ostatni praktycznie gotowy do ADV. Super kanapa i szyba. Mocy może nie jakiś wulkan, ale dałoby radę. Pewnie przeprogramowanie i jakieś zabiegi z wydechem rozwiązały by temat, ale wibruje jak traktor! W sumie każdy z trzech, a tego rozwiązać się nie da, w rozsądnych pieniądzach.
Problem jest taki, że przejechałem się nowym KTM 690, znaczy z 2019. Muszę przyznać, że robi wrażenie. Silnik jest bardzo gładki, do tego stopnia, że pozwala zapomnieć, że to tylko 1 cylinder! Na Mitasach E07 rozpędziłem go do 130 na autostradzie i ciagle wibracji na kierownicy nie odnotowałem. Żadnych patentów tłumiących drgania nie miał, tylko fabryczne klamry. Na podnóżkach, które są, podobnie jak w NAT, zrobione chyba dla dzieci, może trochę wibrował, ale bez dramatu, może porównywalnie do NAT z podnóżkami bez gumek. Silnik ciągnie nawet przy prędkości 110-120. Tylko osłona przed wiatrem jest żadna ale to było do przewidzenia. Chyba nawet mój golas tryplak jest w tej materii lepszy, ale to pewnie kwestia pozycji na moto. Tak na pierwszy rzut oka, to jeszcze siodło do poprawy i by się nadał do . Używanych w tak nowym roczniku nie ma, albo są to sztuki po demo dillerów. Post-demówki nie chcę, traktowane są źle od samego początku, co na 100% odbije się na jego późniejszym zdrowiu, co przełoży się na pogorszenie mojego, a zdrowie ma się tylko 1, więc zostaje tylko nowy. Jakkolwiek takie rozwiązanie, wymaga przegrupowania finansowego i być może pozbycia się NAT w jakiejś perspektywie, to otwiera inne możliwości w postaci np. 701 LR. Jest droższa i te cycki mnie nie porywają, ale jest w 100% legalna. W mojej okolicy to będzie ważne. Alternatywnie wyobrażam sobie dodanie takiego 5,5l zbiornika w ramę, od radegarage, który nie rzuca się tak w oczy, i ew. demontowanie go jak nie jadę gdzieś daleko, co minimalizuje ryzyko otrzymania trudnych pytań od tutejszych bardzo zasadniczych policjantów.

I tu pytanie: ile wachy wozicie na 690/701, żeby dało się np. stany czy inne dalekie strony objechać? Czy te 13,5+5,5 wystarczy czy i tak trzeba będzie targać dodatkowo kanister?
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem