Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.02.2018, 22:17   #8
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Jestem sprzedająym na allegro i niestety od wprowadzenia zmian od zeszłego roku powoli opuszczam tą platformę..

Zmiany w aukcjach które zmusiły sprzedających do ponownego fotografowania i opisywania przedmiotów... Jak ktoś ma kilka aukcji to nie problem a jak ja miałem kilka tysiecy.. a nie mało jest takich którzy po kilkanaśćie mają....
Czas liczony w tygodniach by te zmiany przeprowadzić,z sprzedającymi nikt nic nie konsultował...
Do tego zmiany opłat za wystawianie i prowizje do 10%... rachunki miesięczne wzrosły mi z 2-3 tyś zł do 4-6 tyś... jakby tego było mało dochodziły kolejne zmiany za którymi nie sposób było nadążyć samemu prowadząc firme...

Dobrze szło i nagle pyk... jakiś 20 letni spec od rozwoju firmy przeforsował swój świetny pomysł.. Wybili w krótkim czasie setki sprzedających.. Liczyli na większe zyski które miały wnieść te złodziejskie prowizje... niestety przesadzili...

Liczą straty ludzie uciekają bo zabieranie 10% zabija niektórym całkowity dochód..

ponad 4lata płaciłem po 2-3 tysiące... teraz nic nie będę płacił zarobią wiecej

Monopol na rynku pozwalał im na szachowanie zasadami,ale gdzieś sie potkneli i ból dupy

Znam osobiście kilka osób które zrezygnowały lub rezygnują z sprzedaży na Allegro.

Aukcji też się pojawia mniej,zostaną tylko molochy i chyba na tym im zależało.

Kij im w oko przechodzę na ebay i własny sklep zakładam dodatkowo
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem