Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.05.2020, 09:57   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 godz 54 min 21 s
Domyślnie

Ta kurtka ma wypinane membrany i podpinkę co znaczy, że w czasie deszczu musisz się zatrzymać i wpiąć membranę. Jak szukasz wad to dla mnie poważna wada. Wiem bo miałem takie rozwiązanie. Kurtka namaka i wieziesz na grzbiecie 2 razy więcej masy, która dodatkowo fajnie cię chłodzi wtedy kiedy nie potrzeba.
Zarówno podpinkę jak i membranę musisz w czymś przewozić a to zabiera przestrzeń bagażową. Ja pakowałem w kieszeń na plecach ale wtedy kurtka opina i jest niewygodnie.
Co do jakości to w mojej ocenie Dainese to nie jest level Ruukki czy Klima.
Jeździsz w trudnych warunkach i gdybym miał doradzić to szukałbym laminatu żeby się nie pitolić z tymi wpinkami.
Laminat wyschnie ci w kilkanaście minut jak przestanie padać i mój po około 20 tysiach w tym sporo w deszczu nie namókł ani razu. Spływa jak po kaczce. Stara kurtka z wypinaną membraną po całym dniu po ulewie co prawda przesychała ale tak nie do końca.
Jak nie pada ale wieje lub jest chłodno będziesz musiał znów zakładac membranę żeby cię nie przewiewało.
Ja wybrałem laminat i jestem w końcu zadowolony. Oczywiście w upałach nie jest tak komfortowo jak w starej kurtce bez membrany ale coś za coś i tutaj trzeba na coś postawić.
Albo komfort w deszczu i wietrze bez konieczności wpinania podpinek albo w upałach.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem