Wątek: Łożyska kół
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.06.2008, 15:25   #27
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Mnie łożyska padły przed granicą Rumuńską w niedziele. Objaw był taki że przy przyspieszaniu czułem że tył sie obsuwa, nie leci tym samym śladem co przód. Miałem ciężkie skrzynki więc wykrycie było utrudnione, myślałem że takie pływanie to brak sztywności stelaży. Długo nie ujechałem, koło miało już taki luz że bałem się o zaciski łańcuch i inne. Wcześniej żadnego huczenia nie wykryłem. Mysłałem że będe spał pod sklepem w namiocie aż mi ktoś przyśle.... Okazało się że ten rozmiar łożysk jest dość popularny i po 20 min. szukania udało się dostać w warsztacie samochodowym.Wymiana w polowych warunkach jest możliwa, trzeba mieć tylko 1)dobry śrubokręt albo jakić pręt którym można wybić delikatnie łożyska nie niszcząc siedzenia łożysk,2) Impulsator kinetyczny prostoliniowy z naprowadzeniem trzonkowym lub cegłe, uszczelnienia można awaryjnie założyć ponownie stare.
Może trzeba poszukać w jakich urzadzeniach lub autach takie łożyska są stosowane, może jakaś pralka, alternator w Liazie, Młynek do kawy......
Na wyjeździe można szukać w różnych punktach pomocy .
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem