Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.10.2010, 20:07   #130
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Ja poszedłem śladami Podosa - mam Dainese.

Polecam coś takowego:
http://www.kombinezon.pl/p/pl/131/da...+1-2+neck.html

Rozmiarówka lekko zaniżona. Zamiast zwyczajowej L dostałem XL, a i tak lekko w brzuchu nie jest :/. Firma szybko i sprawnie przesyła. Cena 300 - 400 zł wyższa od Thora, ale rozwiązania techniczne niespotykane u innych. Thor ma żółwia takiego samego jak większość (technika, nie jakość plastyku). Dainese teraz ma dobrą cenę (model z ochroną kręgów szyi), bo wprowadza z całościową ochroną klatki piersiowej.

Niestety sklep nie dał mi paragonu - jak do tej pory, mam jednak rachunek zamówienia. Przesyłka była za free.

Sama zbroja "przykleja" się do Ciała. Uwaga na żółwia: musi być niżej niż "standardowe", ze względu na oddzielną ochronę szyi. Do żółwia (wypinany całkowicie) nie dodają niestety pasków (akcesoria, cena od 90 do 150). Materiał przewiewny na maxa. Lekko denerwujące są paski na palec. Co prawda łatwiej się zakłada, ale mechaci się to od razu i w rękawicach luźniej musi być. Zegarek też musi powędrować na półkę.

Uwaga na używki - "plaster miodu" jest praktycznie jednorazowy. Widziałem zbroję "używaną".

Podsumowanie:


+ jakość
+ dopasowanie do ciała (antynomiczność)
+ bezpieczeństwo, opatentowana konstrukcja żółwia, ochrona szyi, obojczyków, łokci.
+ ruchoma dolna część żółwia, adaptacyjna
+ odpinany żółw
+ pętla na kciuka

- cena (jednak na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, o ile ma się taką możliwość ...)
- ciężka do dobrania rozmiarówka (oddzielnie żółw i reszta [wzrost i obwód])
- dostępność
- brak szelek do żółwia
- mechacenie się siatki
- "jednorazowość" żółwia"
- pętla na kciuka

Thora mieli w dobrej cenie w jamaha-połczyńska
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem