Wątek: Opony do NAT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.06.2017, 10:16   #33
radekw
 
radekw's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Kraków
Posty: 180
Motocykl: CRF1000D
Galeria: Zdjęcia
radekw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 15 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Ja się długo zastanawiałem, aż w końcu wybrałem opcję dwóch kompletów gum i zmiany co jakiś czas, w zależności, czy planuję w danym okresie więcej asfaltu, czy więcej szutrów/polnych dróg. Jestem zadowolony z tej decyzji i z obu typów opon.
1. Szosa: Pirelli Scorpion Trail II. Doskonale trzymają na asfalcie w każdych warunkach. Moto idzie jak po sznurku i jest stabilne przy maksymalnych prędkościach licznikowych (oczywiście na niemieckich Autobahnach ). Szutry też im niestraszne. Wydaje się, że starczą na długo. Podejrzewam, że przynajmniej 20k km na nich zrobię.
2. Poza szosą: Continental TKC80. Bardzo dobrze mi się na nich jeździ. Na suchym asfalcie trzymają bardzo dobrze, na mokrym uważam, bo się nasłuchałem, że ślisko Hamowanie awaryjne faktycznie może być problematyczne. Poza drogą sprawują się super. Testowane na bieszczadzkich błotach i jurajskich piachach. Na polnych i leśnych drogach trzymają bardzo dobrze. Błoto i kopny piach czy mokra trawa też do pokonania bez spiny. W terenie jeżdżę na ciśnieniu 1.2 przód 1.4 tył. Tylko raz mi się tył dokumentnie zakleił i wyglebiłem, ale to był przypadek szczególny bobrowania po kamieniołomie. Padało i błoto zrobiło się takie lepkie jakieś :P

Ostatnio edytowane przez radekw : 22.06.2017 o 10:23
radekw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem