Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.11.2018, 12:43   #26
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zamykanie kufrów jako zabezpieczenie przed kradzieżą to zabezpieczenie robiące tylko dobrze na psychikę kierownika (ew. pasażera, ale nigdy nie jeździłem z plecakiem, więc wyobrażam sobie tylko).

Ja na swoją psychikę szyjąc sakwy w crosso poprosiłem o dorobienie wielkich plastikowych uszu które mogę spiąć kłódką i też mi dobrze robi na psychikę. UWaga: nigdy nie użyłem. Tak samo absulrdalne zabezpieczenie jak kufer.

Dlaczego uważam, że kufer jest słabo zabezpieczony? Bo albo kopniakiem buta enduro w zamek można go otworzyć , albo wkładając łamak (butem nie chciałem otwierać - łamakiem tak). Jeżeli to nie działa wystarczy unieszkodliwić zawias i z drugiej strony się otwiera.

Co do szczelności. Dobre sakwy są szczelne w 100%. Kufry i rogale nie zawsze i - jak pisze Neo - wymagają dodatkowych zabezpieczeń przed wodą. A zawsze mnie to wkurzało. Nie dość, że mam kufer tp tysiąc siatek. A w sakwie mam pod ręką bez ceregieli.

Sakwy nijak nie zabierają miejsca pasażerowi bo są po bokach jak kufry.

Powtarzam - nie wierzę w adaptery off pod kufry. Kufer nie nadaje się na off. A sakwy nadają się na czarne tak samo, jak kufry (ale to oczywiście może być dyskusyjne). Najlepiej - jak pisał ktoś wyżej. Torba na tył. Wąsko, elegancko.
  Odpowiedź z Cytowaniem