Wątek: Crf1000 2018
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.01.2018, 21:13   #85
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
(...)Trzymając się tego klimatu należy stwierdzić, że na rynku wymiany opon (cały czas mowa o oponach dopuszczonych do ruchu drogowego - na "podwórko" może być każda) spełniających wymagania homologacji NAT, zwłaszcza kostkowych jest jak na lekarstwo - większość ma niższe indeksy.

Przy okazji chciałbym zapytać Kolegę MYKA



Które opony w Niemczech są homologowane na teraz do NAT ? Kolega chyba ma wiedzę od ręki bo dobierał do swojej i na pewno do swojej założył homologowane na NAT

Ps. kostka jak byk - Pan Honda mnie oszukał? Jak tak to oddam mu mój motór
Może się wtrącę...
Ostatnio jak wymieniałem opony to mnie to nie interesowało - handlarz zamówił i wymienił. Jak się zacznie sezon i będę teraz wymieniał opony to dopytam.
W de jest tak, że jak chcesz do motocykla coś 'dołożyć' to ten element ma mieć homologację na dokładnie ten typ motocykla (czy samochodu). Tak więc jak kupowałem np. podwyższenie kierownicy to musiała widnieć w takiej jakby instrukcji obsługi: Honda Africa Twin CRF 1000 - inaczej użyłbym tego podwyższenia na własną odpowiedzialność i mógłbym mieć kłopoty w razie W. W tym przypadku nie wpisali mi w dowód, że mam tą cześć i powinienem mieć tą książeczkę przy dupie, żeby w razie czego udowodnić, że to nie np. samoróba.
Zakładam, że identyczna sprawa ma się z oponami - gumiarz dostaje opony i jeśli przyjadę i mówię mu, żeby mi je założył to sprawdza sobie w tym kajeciku czy dana opona ma homologację na ten/dany typ motocykla. Porównuje to z danymi w dowodzi (zdjęcie poniżej) i za chwilę staję się szczęśliwym posiadaczem danych opon lub nie. Ot i tyle.
20180116_205423.jpg

Edit:
Jak kolega wyżej napisał - to oczywiście 'propozycja podania' - pierwsza NAT moooocno się różniła od tej, która można było kupić
Patrz na ten tłumik...
honda-adv.jpg
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem