Wątek: [P] Zakup kasku
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.01.2024, 19:27   #14
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 36 min 32 s
Domyślnie

Nie dlatego, że mam na zbyciu Scorpiona ADX ale, że jeździłem w kilku różnych kaskach to muszę stwierdzić, iż Scorpion jest b. dobrze wykonany i mega wygodny. Ma tylko w kilku swoich modelach pewien problem z rozmiarówką bo gdzieś na poziomie M/L/XL "gubi/pochłania" jeden rozmiar i tak np. ADX-1 w rozmiarze M ma 57/58 po czym w L jest 58/59 zamiast 59/60 skutkiem czego na mnie dobra była XXL, która w tym modelu ma akurat 62/63 a nie jak większość konkurencji 63/64 - uwaga ! Louis często podaje błędnie w tabelach rozmiarów i upiera się, że ADX-1 i kilka podobnych modeli Scorpiona ma w xxl 63/64 zaś FC-Moto podawało prawidłowe rozmiary. Wszystkie inne kaski miałem w rozmiarze XL więc można przyjąć, że Scorpion nieco rozmiarówkę zaniża choć oczywiście każda "bańka" ma swoje indywidualne upodobania.
Ps.
Gonz, nie wiem jak jest w ADF900 ale może właśnie ten bałagan w rozmiarach przełożył się na to uciskanie w skroniach - adx1 trzymając w skroniach idealnie jest lekko "luźny" na policzkach ale nie na tyle aby to powodowało uczucie "nietrzymania" czy też jakikolwiek inny dyskomfort.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem