Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.05.2023, 15:21   #10
M5Q
 
M5Q's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 20 godz 17 min 53 s
Domyślnie

Kolejny apdejt.
Doszły zamówione poszerzenia, jednak nie takie jak sobie umyślilem.
Zależy mi na poszerzeniu lewej strony, jednak ze względu na kształt szyby Givi dziejące się przy okazji podwyższenie musi być jak najmniejsze. Wymyślilem więc, że założę adapter w miejsce fabrycznego, nakręcanego na lewoskrętne lusterko i wkręcanego w prawoskrętne mocowanie na kierze. Czyli szukamy niskiego adaptera z drobnozwojnym lewym gwintem M10 i otworem na przymocowanie za pomocą prawoskrętnej drobnozwojnej śruby M10 do kiery.
Tymczasem zamowiony komplet adapterów
https://allegro.pl/oferta/adapter-lu...pl-11908990418
choć opisany jako L+P, miał oba gwinty i śruby prawoskrętne. Jednak gdyby nie kolizja z szybą, to problem byłby już rozwiązany.
Na kierę poszedł nowy adapter (z powodu kolizji ze śrubą hamulca postojowego pod adapter poszła dołączona do zestawu podkładka podwyższająca), w niego wkręciłem lusterko wraz z fabrycznym adapterem i widoczność w lusterku zdecydowanie się poprawiła. Lusterko wystaje minimalnie bardziej za linię kierownicy niż prawe i widzę w nim wystarczająco dużo, prawie nie widząc wreszcie ramion.
Przymiarki robiłem na lewej stronie, drugi element z kompletu można zastosować po stronie prawej (pytanie o sens, prawe lusterko będzie wystawało dalej za linię kierownicy).
Tak o wyglądało, a ja czekam na kolejny zestaw, tym razem lewo i prawoskrętny, z którego wykorzystam prawą śrubę i lewe mocowanie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (163.3 KB, 15 wyświetleń)
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem