Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.12.2009, 14:03   #8
paweł
 
paweł's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: 3miasto
Posty: 15
Motocykl: RD03
Przebieg: 170kkm
paweł jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 30 min 24 s
Domyślnie filtry....

cześć, to ja wtrącę parę moich spostrzeżeń na temat filtrów powietrza....wczoraj wymieniłem kolejny ,więc jestem na bieżąco....

- a żeby nie było nieporozumień, jeżdżę zabytkiem czyli Rd03, która ma dość niefortunnie umieszczony wlot powietrza...

- przy moim jeżdżeniu tj. teren 30% asfalt 70% (wszystko bez względu na pogodę, czyli zasysam też mgiełkę wody znad tylnego koła w czasie deszczu),
filtry MEIVA wystarczają na ... 1000-1500km... a oryginał na 4000 - 5000km,

- Podosie, pewnie nie ma specjalnej różnicy jak wymieniasz filtr powietrza jeszcze dobry, ale ja wymieniam, jak już motor nie jeździ... a objawia się to tak :

MEIVA: przy obrotach powyżej 5 tyś. zaczyna się dławić, po następnych 100km przy zapalaniu nie potrzebujesz ssania a jak się rozgrzeje to gaśnie i nie zapalisz.... oczywiście do czasu wymiany filtra, i nie wiem dla czego ale pierwszy nie pali przedni cylinder....


Oryginał Honda : jeździ dobrze, ale w którymś momencie nie możesz zapalić a jak zapali to tylko na tylny cylinder i gaśnie, czas wymienić filtr....


- i jeszcze jedna , moim zdaniem istotna rzecz, filtry meiva są cienkie papierowe, suche a oryginały honda z nieco grubszego materiału nasączonego jakimś olejem.... PO CO TEN OLEJ - nie sądzę, że przypadkowo.

Ostatnio edytowane przez paweł : 10.12.2009 o 15:00
paweł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem