Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.07.2013, 18:12   #1
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie Wydumka o kosztach NOR/FIN

Sobie generalnie podróżuję ostatnio palcem po mapie głównie. No i wyczytałem że jest "trasa atlantycka" w Norwegii. Patrzę na zdjęcia - cud miód. Potem patrze gdzie to - tuż obok drogi trolli. No to sobie myślę jest 1 i 2. Potem kombinuję - ale jak w Norwegii, to przecież szkoda od razu na Nordkapp się nie bujnąć wzdłóż fiordów. Dojechałem palcem do Nordkappu i myślę jak wracać. Tą samą drogą - bez sensu. To może na południe przez Finlandię i wracać przez Helsinki?

No i sobie siedziałem w piątek po południu w robocie układając trasę dokładną. Założenia to spanie w namiocie, żarcie z konserw własnych tyle ile wlezie (norwegia droga oj droga). No ale ile mnie to wyjdzie. Patrzę na promy - c.a. 400 za kurs z miejscem w kajucie i motocyklem. Razy dwa to osiemset. Paliwo patrzę na ceny w norwegii to zdębiałem. 8 zeta ponad za litr. No w dupach się norwegom poprzewracało od tego dobrobytu.

Panowie i Panie traska taka po Norwegii:
Gdynia - Karlskona promem
Karlskona - Norwegia - Nordkapp - Finlanda - Helsinki
Helsinki - Gdynia

Ile kasy zakładać i czasu na takie atrakcyje? Dwa tygodnie starczą żeby na spokojnie coś takiego objeździć?

Czy w Norwegii z namiotem mogę rozbić gdzie popadnie i jaka pora roku najlepsza na takie atrakcyje?
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem