Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.11.2017, 09:28   #44
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 18 godz 16 s
Domyślnie

To nie tak Pany.
Podłogówka + lite drewno to kiepskie rozwiązanie.
Podłogówka + panel drewniany warstwowy zdaje egzamin jak najbardziej.

Mam podłogówkę w całej chacie z czego ponad 100 metrów przykryte panelem drewnianym warstwowym. W chacie ciepło, z drewnem na podłodze nic się nie dzieje.
Mam rownież schody obłożone litym drewnem czy też w łazience pod umywalką jakiś tam blat zrobiony z płyty stolarskiej (dla niewtajemniczonych - płyta sklejana z cieniutkich deseczek) i na to obłóg drewniany - i widzę jak to pracuje, kurczy się zimą i wraca do wymiarów latem.
Więc jestem w stanie sobie wyobrazić co dzieje się z litymi deskami, które przez ileś tam miesięcy w roku są codzennie przez ileś godzin na dobę podgrzewane od spodu.
To tyle w temacie litego drewna na podłogę.

ArtiZet
skoro żona chce jednakową podłogę wszędzie to w czym problem przykleić warstwowy panel drewniany i w sypialni i w garderobie? I na holu?
Albo jeżeli tylko wysokość wybranego panela i wybranek litej deski jest taka sama to jedno dać tam gdzie podłogówka a drugie tam gdzie jej nie ma. Owszem, jeżeli wyjdzie sytyacja, że łączenie obu rodzajów podłogi drewnianej wyjdzie na otwartej powierzchni to należałoby się wtedy zecydować na jeden rodzaj i w tym przypadku jeżeli jest tam częściowo podłogówka (mam nadzieję, że nie wpadłeś na taki pomysł ) dać panel drewniany. Natomiast jeżeli masz podłógówkę np w holu a w sypialni kaloryfery to robisz łączenie pod drzwiami sypialni i po sprawie. Najlepiej wyjdzie połączenie na elastyczny korek.
Mam nadzieję, że wylewkę masz ponacinaną w przejściach czy też w miejscach gdzie będą się łączyły różne warstwy wierzchnie wykończenia podłogi?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem