Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.10.2019, 19:57   #2
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Miganie wybranego biegu DCT

Cytat:
Napisał king3 Zobacz post
W niedzielę podczas powrotu z małej wycieczki zauważyłem miganie biegu, tzn po odpaleniu zauważyłem że każdy wybrany bieg (tzn cyfra z biegiem) miga, zmiana biegu ręczna czy tez automatyczna, tak samo zmiana trybu z S na D nie rozwiązała problemu w czasie jazdy. Biegi były zmieniane ale wciąż każdy bieg migał. Po dojechaniu do domu, odpaliłem ponownie i już było wszystko w porządku - czego to jest objaw ?


Oznacza to, że któryś element sterowania DCT (może i silnika) nie działa poprawnie i komp zastępuje go jakimiś tam parametrami. To jest swego rodzaju tryb awaryjny, ale taki przy którym da się spokojnie dalej jechać.
Na przykład - taki miałem objaw po jeździe dwa dni w deszczu. Okazało się, że wadliwy był zestaw przycisków sterujących na kierownicy (nie mogłem wymuszać zmiany biegu przyciskami). Wymieniony na gwarancji razem z wiązką.
Kilka razy potem też mi się zapalił (bieg) i po odczytaniu kodu błędu, okazało się, że luźny jest kabel czujnika luzu.
W serwisówce jest info jak odczytać kod błędu bez narzędzi. Bardzo pomocne.

Wbrew opowieściom o potencjalnym ryzyku i nieadwęczerowości motocykli z dużą ilością elektroniki, te sprzęty wcale nie tak łatwo jest unieruchomić... w każdym bądź razie nie łatwiej niż wiekowe strucle ;-)
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem