Wątek: Ktm exc 400
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.06.2013, 11:00   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Każdym 4T bez względu na jego pojemność da się jeździć , ale na początek przygody po krzaczorach czterysetka wydaje się w miarę rozsądnym wyborem a najrozsądniejszym było by 250 . Istnieją jedank dziwne przekonania , które nie zawsze pozwalają na racjonalne podejście do wyboru odpowiedniego moto . Często spotykam się ze stwierdzaniem że poniżej 400 żaden enduro nie jedzie , uśmiecham sie tylko jak to słyszę . Nie sądzę żeby na początek ktoś jechał w Karpaty i chciał zdobywać na krechę półtora kilometrowe szczyty , bo ani umiejętności ani przygotowanie fizyczne mu na to nie pozwolą . Więc śmiało można kupić 250-tkę i uczyć sie jazdy bez obaw i stresu że przez przypadkowe odkręcenie manety stracimy kontrole nad moto . Nie mam w zwyczaju nikogo pouczać i przekonywać , może to co pisze skłoni tylko do refleksji . Sam jestem przez enduraki połatany i poskręcany , ale póki dam jeszcze radę na stojąco to jeżdżę . Kiedyś kupowałem motocykl na zasadzie "ja nie dam rady go ogarnąć" , teraz wiem że większość tych wyborów była nie właściwa , ale czasu już nie cofnę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem