Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.07.2018, 21:01   #29
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Ja wiem jak to wygląda z waszej perspektywy, wszyscy się znacie czy to z forum czy ze zlotów, pojawił się jakiś nowy i sieje ferment. Ale wybaczcie, Afryka miała być spełnieniem jakiegoś mojego marzenia, miała mnie w tym roku zawieźć na urlop, specjalnie w tym celu zainwestowałem blisko 4k (wiem że to i tak nie dużo, ale do jazdy wokół komina wystarczyłaby zbroja buty, kask i rękawice) na strój żeby jechać i czuć się bezpiecznie i co? Mało, że nie pojadę Afryką to nie pojadę w ogóle, bo wszystkie pieniądze pójdą w remont silnika. Dlatego wybaczcie, ale w ten sposób daje upust swojemu rozgoryczeniu i niech to będzie przestroga dla innych, że ufanie społeczności forumowej nawet takiej jaką wydawała się być "rodzina" posiadaczy Afryk może skończyć się BEZCZELNYM OSZUSTWEM. I piszę te słowa z pełną odpowiedzialnością i świadomością.


Cytat:
Napisał Tomas_XRV Zobacz post
Osoba która mi sprzedała motocykl 6 lat temu powoływała się na Leżana że Afryke serwisował wiec jeżeli do dziś nie widział mojego motocykla to opinia że do remontu już była za nim kupiłem. Czy czuje się oszukany?
Oczywiście ze noe 6 lat ponad 30 tys km i z silnikiem nie było problemów z innymi rzeczami owszem. Ale brałem to pod uwagę ze kupując motocykl kupuje przygodę czyli to co może się z nim dziać w przyszłości. Walony wygodny czy zadrutowany nie był a to było dla mnie najważniejsze.
Nie musiał Afryki widzieć, wystarczyło mi, że powiedział iż w zeszłym roku miałeś awarię pompy wody, przez co przegrzałeś silnik. O tym drobnym szczególe zapomniałeś już mnie poinformować. PRAWDOPODOBNIE z tego tytułu uwalone są pierścienie zgarniające.

Co do wycieku, o to nie mam pretensji, to mogło się stać u mnie, moto ma 24 lata więc wszystko jest możliwe, ale dzwoniłem już następnego dnia, że SPALIŁA MI JEDEN LITR OLEJU na trasie z Torunia do Warszawy. Prosiłem Cię jak człowieka, powiedz prawdę, jeżeli będzie trzeba to zrobię remont, tylko powiedz mi szczerze żebym wiedział na czym stoję i co mam dalej robić to zarzekałeś się, że nie bierze nawet kropli i że to nie możliwe, silnik jest igła. Jak widać nie jest i nie był.

Ja też chciałem kupić przygodę, a na chwilę obecną to kupiłem POMNIK, bo w obecnym stanie nie nadaje się to do jazdy, mam nadzieję, i życzę Ci z całego serca, żeby KTM, którego zamierzasz kupić był taką samą przygodą dla Ciebie jaką teraz jest dla mnie Afryka. Nie zarzucisz mi przecież, że życzę Ci źle, przecież ja ten problem sobie wymyśliłem.

I nie ujmując jej stanu ale wybacz, to czy nie była walona i zadrutowana pozostaje wątpliwe, biorąc pod uwagę to co spotkało mnie w kwestii silnika.

Sumując na chłodno koszt zakupu i koszt remontu który mnie czeka to w tej cenie mógłbym mieć RD07 nie tyraną w terenie, a po dokładce mógłbym się już rozglądać za F800GS... Czasu nie cofnę, ale może mój przykład da do myślenia osobom chcącym kupić moto od kogoś z forum i nawet płacąc uczciwą cenę rynkową można władować się na MINĘ.

Tyle ode mnie, myślę, że dalsze bicie piany nie ma sensu, jedni pomyślą, że frajer dał się oszukać, drudzy że debil robi bagno na forum a trzeci zrozumieją i będą współczuć. Więcej informacji odnośnie dalszych losów "kupionej przygody" już we wtorek u mnie w temacie. Ten chyba kwalifikuje się do zamknięcia.
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem