Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2017, 12:58   #275
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Mam białego O'neala. Kask wygląda kozacko, ma dobrą wentylację, choć przy +30 to chyba w żadnym szału nie ma, wyściółka spoko. Ja kupiłem używanego, a ściślej to chyba użytego ze 3 razy.
Fajną sprawą jest daleko idąca blenda, bo na nos nie wchodzi, a tak miałem przy szczękowcu od HJC.
Minusem jest dość długa szczęka, bo przy wietrze nosi głowę na boki, daszek to osobna sprawa, ale z tym trzeba się liczyć przy dualu.
Ta długa szczęka, to także wiatr pod kask, choć jest deflektor pod szczenę w zestawie, ale przy lataniu po mieście ja nie zakładam tego szpeju.
Kask jest głośny, więc na długie trasy trzeba stopery zakładać.
Kupiłem go bo bardzo mi się podobał, taki jak z Gwiezdnych Wojen trochę.
W tamtym roku trafiłem Nexx'a duala i zakochalem się w tym garnku. Różnica jest mega na plus, ale cena także 2 x większa. Mnie udało się upolować go w Niemczech, u nas tych kasków w używce prawie nie ma, bo zapewne jak ktoś kupi, to sprzedawać nie chce.

Dla mnie dual to najlepsza opcja, bo noszę okulary, a szczękowce jakoś mnie nie zachwyciły, takie jakieś okrągłe za bardzo na Królową.

Podsumowując O'neala, to fajny kask, lekki nie jest, trochę głośny, ale to malowanie ze zdjęcia jest dla mnie najładniejsze. Jakbyś trafił używkę za 3-4 stówki, to warto brać, masz kasę, to bierz nowego, jak chcesz pomacać i poużywać, to mogę Ci swojego wysłać, tylko to rozmiar XXL, ale zawsze na test będzie.

Aaaa inne kaski mam XXL i są dobre, ten jest lekko większy, więc trzeba moim zdaniem sprawdzić rozmiar mniejszy. No chyba, że masz wielką dyńkę, to bierz największy.

Jak masz pytania, to dzwoń lub pisz.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem