Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.01.2018, 08:14   #24
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Dzięki za dotychczasowe porady.



Jeszcze jedno pytanie. Ma ktoś wiedze jak załatwić (ile to kosztuje) wjazd do Leh. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na lot z Delhi do Manali tam wynajem motocykli i dalej w drogę - ponoć stowarzyszenie motocyklistów z Leh wymaga aby wjazd tam był tylko na ich motocyklach albo trzeba posiada odpowiednie zezwolenie.


My permit załatwialiśmy na miejscu w Leh. Jest on sprawdzany przy wyjeździe z Leh w kierunku Khardung La. Można pójść do lokalnego urzędu i odstać w kolejce lub kupić w centrum w jednej z licznych agencji turystycznych - rano zostawiasz paszport, płacisz i popołudniu masz permit. Tego nie załatwisz podobno w 5 minut, choć czytam teraz o jakiejś usłudze on-line http://lahdclehpermit.in ale nie jestem pewien czy to to samo. Cena zależy od okresu i obszaru na jaki kupujesz permit. My za 2 na tydzień i obszar na maksa zapłaciliśmy chyba usd70... albo inr 700 ale coś może mi sie mylić.
Wiedzieliśmy tylko, ze w Leh trzeba pytać o permit i wszystko było ok... No może z wyjątkiem akcji po kilku dniach, gdy gdzieś po przejechaniu kilkudziesięciokilometrowego odcinka pustynią, zatrzymała nas grupa urzędników na posterunku i stwierdziła, że źle pojechaliśmy i nie wolno nam tu być. W Indiach jednak tworzy się problemy i sytuacje po to by wspólnie je rozwiązywać i po godzinie pojechaliśmy dalej.

Tam nie warto planować zbyt dokładnie bo rzeczywistość i tak oleje Twój plan.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem