Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.11.2020, 21:03   #229
karacz


Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 1
Motocykl: RD03
karacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Link do promocji jakby ktoś szukał:
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...edge+bluetooth

Kupiłem Edge w minionym sezonie, używam na samotnych wyjazdach więc nie mam doświadczeń z plecakiem czy innym motocyklistą. Mam mieszane wrażenia. Z jednej strony kosztował mnie podobnie jak w powyższej promocji więc niewiele jak na firmowy sprzęt. Chciałem coś co będzie możliwie niewielkie i dające się zamontować w moim kasku - Nolan bardzo się postarał aby do minimum ograniczyć opcje montażu innego rozwiązania niż ich firmowego.

Jakość połączeń jest dobra ale autostradowo chyba bym nie polecał. U mnie wyższe prędkości to tak 110, kask Nolan N100-5 więc żadne cudo jeśli chodzi o wyciszenie. Także możliwe że w lepszym kasku wrażenia są inne.

Dla mnie większy problem to kłopoty z wywoływaniem połączeń. Nie mogę się zebrać z reklamacją, interkom nie zachowuje się powtarzalne więc jest ciężko. Objawia się to nieprecyzyjnym wywoływaniem funkcji klawiszy. Jakby się zacinały, wciskam jeden klawisz, a reaguje inny. Możliwe że źle coś robię w rękawicach ale staram się być precyzyjny. Przechodzę do opcji wybierania połączeń, korzystam z głosowego wybrania kontaktu, w przypadku złego zrozumienia przez telefon chcę odrzucić próbę połączenia, a on mnie łączy złośliwie... Nie mam Androida tylko Blackberry, możliwe że takiego kłopotu by nie było z nowym telefonem - asystenci Androida czy iOS są mądrzejsi.

W praktyce robię tak, że przed drogą dzwonię do żony żeby mieć jej numer jako ostatnio wybierany i w trasie wybieram na interkomie pozycję z menu klawiszem powtarzającym ostatnio wybierany numer. Głupie ale działa.

Przypomniałeś mi o sprawie, zobaczę dzisiaj czy nie ma nowego oprogramowania do tego modelu (aktualizacja przez komputer, konfiguracja uproszczona przez menu interkomu lub przez aplikację w komputerze). Pomęczę go też trochę bez rękawiczek, na sucho i zobaczymy.

Nie ma żadnych kłopotów przy odbieraniu połączeń przychodzących. Pewnie dlatego że robię to głosowo... Radio to rodzaj żartu. Działa ale tylko przy dobrym zasięgu (okolice miast, nadajników) także nie korzystam z tej funkcji za wiele.

Podsumowując jeśli bym zwalczył kłopoty z obsługą przy wywoływaniu połączeń, to go zostawię bo nie potrzebuję rozbudowanego systemu.

Gdybym dzisiaj szukał interkomu, to być może dałbym szansę rozwiązaniu Nolana... chociaż ich ceny zniechęcają. Gdybym był mądrzejszy, to bym sprawdził jakie mam opcje montażu interkomu i na pewno nie poszedłbym w stronę Nolana.

Zobacz czy gdzieś nie ma promocji na Cardo: https://www.cardosystems.pl/freecom-2.html

Przez wiele lat korzystałem z TeamSet Pro, nigdy mnie nie zawiódł, mam ten zestaw jeszcze ale oczywiście nie da się założyć w moim genialnym nabytku. Stąd ruch w stronę Edge...

Też właśnie zastanawiam się tym interkomem dla mnie najważniejsze żeby działał i żeby można było się łączyć w więcej niż 2 osoby. Jeśli ktoś się mocno zastanawia to mógłbym wziąć na spółkę dual pack wtedy wychodzi jeszcze taniej
karacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem