Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.01.2019, 09:12   #31
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 36 min 58 s
Domyślnie

Próbowałem różnych rozwiązań. Obecnie najbardziej sprawdza mi się pociągnięcie okablowania do ładowania różnych urządzeń. Gniazdka na kierownicy też nie lubię.

Ładowarkę USB mam pod siedzeniem, na stałe podłączoną przez bezpiecznik do akumulatora, z niej wychodzą dwa kable - jeden do kiery dla telefonu lub nawigacji, jeden do sakwy bocznej do podładowywania telefonu plecaczka. Kable polutowałem sam - muszą być grube, żeby nie było spadków. Oprócz tego mam w drugiej sakwie kable i dwa zasilacze na 12V do ładowania akumulatorków kamerki i interkomów.
Akumulator w motongu ma 9 Ah, tak więc nie raz ładowałem z niego, nawet po przyjeździe na nocleg i spoko dawało to radę. Jestem minimalistą. Lubię małe i wygodne rozwiązania. Dodatkowy powerbank, nawet 2Ah, to póki co jest mi zbędny.

Najważniejsze w moim rozwiązaniu jest zamontowanie homologowanych świateł dziennych LED, które nie obciążają instalacji dużym prądem i akumulator jest cały dzień na wyprawie dobrze doładowywany. Bez tego zawsze miałem deficyt energii.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 11.01.2019 o 09:36
MrWaski jest offline