Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.02.2015, 19:57   #17
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Ganiam takim ponad 5 lat , 2.0 TDCI GHIA 130KM , obecnie naganiane ma ponad 260 tysi , przez ten czas poza częściami eksploatacyjnymi wymieniałem sprzęgło z dwumasą (2800zł) i ostatnio alternator z kołem pasowym (1000zł).

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego samochodu , bardzo wygodny i dość tani jak za tak ciekawe wyposażenie.
od 2005 w górę blacha jest już w ocynku i rdza nie występuje chyba że lakier wraz z ocynkiem został gdzieś uszkodzony.
Co do pompy to tak jak pisali , przed liftem pompa od środka była pokryta czymś w rodzaju chromu, po jakimś czasie zaczynało się to łuszczyć i zapychało wtryski (droga wymiana).
W poliftowych ponoć to poprawili , warunkiem jest lanie dobrej jakości paliwa a nie najtańszego dziadostwa.
Osobiście przez te wszystkie lata nigdy nie zatankowałem nic innego jak Diesel Ultimate z BP i w zimę Gold ze Statoila.
Zauważyłem że przy mrozach powyżej -17 na paliwie BP auto dławiło się, gasło i nie dało się jeździć , na paliwie Gold (to do -32st) objaw znikał, czyli układ paliwowy dość czuły na to co wlewamy.

Obecnie walnięty mam sterownik/nastawnik turbiny , objaw taki że przy ostrym przyspieszaniu odcina turbo i auto przepina się na profil serwisowy czyli jest mega zamulone. Dzieje się to tylko przy ostrej jeździe , podczas normalnej nic się nie dzieje , koszt sterownika 800zł i 5 min wymiana.

Jak trafisz dobrą sztukę to będziesz zadowolony , każde auto ma jakieś wady.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem