Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.02.2009, 18:09   #7
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Oczywiście nowa uszczelka nie jest zła, pod warunkiem ze jest z dobrego materiału, a jak to bywa we współczesnym świecie oszczędności, nowe uszczelki nie są już robione z tak dobrych materiałów z jakich w fabryce założono.
Trzeba sprawdzić ich jakość.
Trzeba kupic porzadne, bo oczywiscie jest wybor - mialem w rekach pierscienie do reaktora M117 5.6 litra, ktore 'zowalizowalem' na trwale w rekach.. i grzecznie oddalem sprzedawcy. Tanie byly nieprzyzwoicie

Cytat:
Co do silikonów to też dobre rozwiązanie, o ile stosuje się je z głową a nie paćka bezmyślnie co chyba miało miejsce w przypadku autka JareG-a , dlatego ma do nich uprzedzenie.
W tym moim w/w reaktorze uzywano silikonu nawet tam, gdzie calkowicie nie bylo takiej potrzeby. No i na dodatek czerwonego - chyba na takiej samej zasadzie, na ktorej maluje sie zaciski hamulcowe na czerwono zamiast je zregenerowac

Cytat:
(..) Na przestrzeni wielu lat, z powodu zastosowania( umiejętnego) silikonu jako uszczelnienia nigdy nie miałem kłopotu czy problemu a tylko podwyższone gwarancje szczelności połączone z brakiem potrzeby ponownego rozbierania elementów spowodowanego jakąś nieszczelnością.
A ja ten sam efekt mialem/mam bez silikonu. Fabryka dla pokrywy zaworow przewidziala uszczelke, bez zadnych dodatkow uszczelniajacych - i jesli sie te uszczelke kupi dobrej firmy, nie pognie po drodze (widzialem juz ladnie pozwijane uszczelki bo tak bylo wygodniej je przetransportowac a to przeciez guma panie jest..) i poprawnie zalozy, poprawnie dokreci srubki to nie ma bata - bedzie sucho. Co jakis czas wymieniam uszczelniacze zaworow (bo z czasem twardnieja jakby ktos nie wiedzial ), i wtedy wymieniam tez uszczelke pod pokrywa. Tak ogolnie to kazde zdjecie pokrywy = zmiana uszczelki (chyba ze grzebiemy tam z jakiegos powodu krotko po zalozeniu takiej nowej uszczelki, wtedy mozna jej uzyc ponownie).
Taka uszczelka to przeciez nie jest duzy wydatek.

Cytat:
Ale jak zwykle decyzja to sprawa indywidualna.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem