Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.02.2020, 10:42   #115
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Opis oczywiście zmienię/uzupełnię po powrocie do kraju, macie rację - taki zapis powinien się tam znaleźć. Wstawię też wymiary (podam jeszcze obwód).
Wymiary apteczki leżącej na płasko to 35x17cm , torebki 2L - 43x17cm

Obiecane zdjęcia nowości, krótki opis:
Zestaw na zdjęciach to torba centralna z funkcją plecaka oraz sakwy boczne
Cena jeszcze ostatecznie nie skalkulowana za sakwy boczne, torba centralna jest już w sklepie.
Zestaw sakw bocznych zawierał będzie płyty montażowe ze śrubami (będą oczywiście płaskie łby - tu na potrzeby testu dałem ostre, chcę sprawdzić czy system montażu jest skuteczny, czy sakwa nie rusza się zbyt mocno w kieszeni - jak na razie wszystko ok). Otwory montażowe rozstawem pasują pod system Givi/Kappa, nie mniej mój SW Motech jest jakiś nie bardzo wykonany i do mnie to nie pasowało, trochę musiałem poprzerabiać. Mierzyłem do 6ciu innych i jest ok. System montażu do stelaży z rurki pokaże niebawem.Z moimi stelażami od początku coś było nie tak, najpierw ciężko je było skręcić na moto (musiałem ostro doginać), potem musiałem kombinować z kuframi bo też nie chciały się zamykać, a ostatecznie pękły mi w jednym miejscu więc powzmacniałem i jakoś tak już zostały.
Jako akcesoria dodatkowe będzie też zestaw do "wyprostowania" łamanego stelaża - są takie np. w GS 1200 ADV, w GS800 czy CRF1000.



Pomiędzy torbę centralną a nakładkę (pojemność 7L) można coś jeszcze upchać. Na zdjęciu alu mata i stołeczek. Butelek nie polecam tam wkładać - na wybojach na pewno wypadną, inne mniej śliskie kształty/materiały powinny dojechać do celu wyprawy. Wewnątrz torby zapakowany biwak: duży namiot, dwie maty i jeden śpiwór. Wieczorem przy rozpakowywaniu, rano przy pakowaniu nie ma konieczności odpinania torby od motocykla, po prostu odpina się jeden otwór wyciąga co potrzeba i rozbija obóz. Ważne by równie ciasno go tylko spakować rano - wtedy bez problemu upchniemy torbę bez jej demontażu.
Torba na akcesoria (dopinana jest do torby centralnej na 6 plastikowych klamerek) - świetnie zastępuje tankbaga. Wożę tam mapy, trytytki, szelki do plecaka, multitoola, mokre chusteczki do dłoni i inne lekkie rzeczy które lubię mieć pod ręką. Trzeba tylko pamiętać, że w obecnej formie ta nakładka nie jest wodoszczelna.
Torba ma bardzo długie paski, spokojnie można ją umieścić na rotopaxie, gdzie potem trafiła - przy mocowaniu jak na zdjęciach nie da się ciała odsunąć do tyłu przy jeździe po piasku ;(

Zdjęcia w sposób uproszczony pokazują sposób montażu.
Generalnie do stelaży motocykla przykręcamy aluminiowe płyty (2 do 5 minut). Teraz można je (płyty) wykorzystać do zamontowania zbiorników Rotopax (są nawiercone już pod nie specjalne otwory) lub zamocować kieszenie do sakw (1 do 3-4 minut).
Owe kieszenie służą do przewożenia worków transportowych (wodoszczelne, z rączką do noszenia). To taki krok/ułatwienie dla tych, których wkurzało odpinanie i przypinanie sakw co rano/wieczór. Teraz operacja wyjęcia bagażu trwa 10-20 sekund, montaż max minutę.
Kieszenie, które zostają przy motocyklu można skompresować za pomocą paska by nie odstawały za bardzo na boki. Czyli zostawiamy bagaż w hotelu, prysznic, kompresujemy kieszenie i można ruszać takim motocyklem w miasto.
Wyjęcie sakwy bagażowej z kieszeni to: odpięcie jednej klamerki/paska (który trzyma ją z góry) i poluzowanie 2/4 pasków, które trzymają ją po obwodzie. Włożenie sakwy wieńczy podociskanie wyżej wspomnianych pasków. Pod klapki można coś jeszcze upchnąć oczywiście, jest też mała kieszeń z siatki na drobne akcesoria typu zapasowe klocki hamulcowe, baterie itp. itd. Ja pod tymi klapkami np. wożę rano śmieci pozostałe po biwaku a wieczorem jadąc na kolejny biwak można wcisnąć drobne zakupy ze sklepu czy wodę na prysznic
Za jakieś 2-3 tygodnie podeślę więcej zdjęć i podam przybliżoną datę sprzedaży, oraz cenę.

Czas, który podałem - wiadomo, zależy od zdolności montującego.
Na zdjęciach sakwy wypchane po brzegi, na kolejnych będą już inaczej/mniej załadowane. Będzie też wersja tych sakw o 10L większa (2x10L).
Do kieszeni sakw przymocować można do 4 szt. uchwytów na butelki.
















Ostatnio edytowane przez Neno : 18.03.2020 o 09:34
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem