Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.05.2019, 09:17   #12
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
mdxmd, ciekawy jestem Twojego zdania w kwestii nabierania kolorów przez kolanka w pierwszej fazie ujeżdżania motocykla. W przypadku mojego motka po pierwszym serwisie tj po 1000 kkm oraz 12kkm zwracałem uwagę na fakt, iż jedno kolanko jest już kolorowe a drugie nie. Otrzymałem info, że tak mają wszystkie nowe CRFy. Przecież wg tego co piszesz jest to chyba wynik nierównomiernego nagrzewania się obu. Pzdr
co masz na myśli "w pierwszej fazie" chodzi o start zimnego silnika czy jakiś okres od nowości?

temperatura spalin ma ścisły związek ze składem mieszanki i jeżeli jest on jednakowy dla obu cylindrów to temp. kolanek będzie zbliżona ale jeżeli na jednym jest np. 200st.C a na drugiem 350 to coś jest nieprawidłowo...

dlaczego nie przewiduje się regulacji nie mam pojęcia, ale dopóki nie uda się ustalić jaka jest procedura można jedynie zadbać o czystość i drożność całego dolotu, spr. układ zapłonowy i wszystko co ma związek z zapłonem (fajki proste, które lubią płatać figle) przemierzyć przejścia od cewek do fajek , zmierzyć sprężanie a dopiero jak wszystko będzie ok szukać rozwiązania w regulacji.

CRF ma jedną sondę więc jak układ steruje mieszanką dla każdego cylindra? na oko ze średniej jakości spalin z obu cylindrów a może na podstawie zapłonu każdego z cylindrów mierzy skład mieszanki w danej chwili dla konkretnego garka... ale gdyby tak było to kolanka byłyby jednakowo rozgrzane. Wydaje mi się, że ten układ jest tak prosty, że prościej się nie da i nie ma tam żadnych czarów ani autoregulacji.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 07.05.2019 o 09:24
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem