Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.01.2012, 10:02   #39
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Piotrze, z tkaninami tego typu mam do czynienia od dawna i ich funkcję rozumiem, wady i zalety znam z własnych doświadczeń. Po kilkuletniej fascynacji tego typu rozwiązaniami stopniowo nabierałem dystansu weryfikując deklarowane przez producentów właściwości podczas zimowych górskich wycieczek z noclegami w namiotach, podczas trekingów w Himalajach, jak i zwykłych weekendowych kilkugodzinnych spacerów po moich Beskidach. Nie interesują mnie już zbytnio treści folderów reklamowych.
Po ostrym całodziennym podejściu mógłbyś mieć na sobie wszelkie prawidłowe warstwy odzieży termoaktywnej Super Extra Git -Ex ;-) a i tak będziesz mokry od własnego potu.
Oczywiście masz rację mówiąc, że prawidłowa pielęgnacja odzieży i butów termoaktywnych przedłuża ich żywotność, ale i tu chcąc zachować np parametry kurtki z membraną można prać ją przepisowo zgodnie z zaleceniami producenta w odpowiednich Gore-Odpowiednio drogich środkach, jednak zachowa się owe parametry na dłużej nie piorąc takiej kurtki w ogóle.

Wracając do butów mowa o tym, że goroteksowy but po kilku latach użytkowania nie będzie przemakał dlatego, ze posmaruję go z zewnątrz specyfikiem z ładnej puszki brzmi świetnie, na stronie producenta wygląda fachowo, no ale nie zmienia to faktu, ze dziadkowe kalosze solidnie napastowane pastą Bambi tez nie przemokną :-)
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem