Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.09.2014, 17:22   #9
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie Party dwa.

Po walce z pytaniem „jak?” nadajemy paszport, na odzew w FAT Fazzika . Jak się później wielokrotnie okaże nieoceniona jest pomoc tej zacnej postaci. "€žPacz Pan z€“ Niemiec, a dobry !"€“ chciałoby się rzec.

Birma zaczęła występ w "Mam talent"€ -€“ wydanie "€žreal"€ od procesu uzyskania wlepki, zwanej wizą.

Tu relacja Fazika, po długim oczekiwaniu na uzyskanie paszportów (może długie ale warto ):
Dzień Dobry. Uprzejmie donoszę. Dzwoniłem do Faziego. Przebieg nagrania:
Ja. Część - dzwoniłeś do mnie, nie mogłem gadać oddzwaniam...
Fazzi: Cześć. No jest problem .... (cisza dość długa...)...
J: co się stało !!!
F. No jest kłopot...
J: Z papierami ?!!
F: Problem jest...Afryka mi dopiero za drugim razem odpaliła ...
J: Fazzzzzziiii bo Ci jebnę !!!!!!!!!!!!!!!!
F: [śmiech]
F; spoko stary. mam papiery w ręku, właśnie wychodzę z ambasady. jest jedna sprawa...
J: Co tam ?
F: Potwierdź mi nazwiska.
J: co ?
F: no potwierdź mi nazwiska, bo nie wiem czy to wasze paszporty.
J: co kurwa jak to
F: no normalnie. fajna ambasada. wchodzę - dzień dobry (spotkanej pani). -Dzień dobry. -Przyszedłem po paszporty -jakie ? - no te co składałem -skąd? -jak to? (nie ma kwitu do odbioru) - no z jakiego kraju? - z Polski - aaaa to pan pójdzie za mną....
F; pani idzie do kanciapy ze szczotami i kiblem, wyjmuje kartonik - pan se wybierze....wybieram i znajduje 4 z RP. - to te ? - tak te., po chwili jednak dzwonie do Ciebie, jorg podaj mi nazwiska bo tylko twoje pamiętam.
J; no co ty ale jaja
F: no mam 4 sztuki - czytam:
- Marek ...
J : co (miał być Krzysztof)
F:
- Marek Krzysztof..
- Hanna S.
- Jerzy S.- jorg
- no i 4 ale tego nie pamiętam.... Beata Edyta ....
J: hahah "Edyta"
F; no Edyta m-s.
F: Pani wydała papiery bez żadnego kwitu ode mnie !
J: super
F: jutro / w poniedziałek wsadzam do paczki i ślę pocztą jako paczka 1/2 ceny listu to kosztuje
J: aby dotarło...."

Mamy więc nadane z dość oryginalnego domku, zwanego ambasadą Birmy w Berlinie, przesyłkę. DHL,€“ jak to w "€žFazzikowie"€ przesyła do PL w ciągu dwóch dni.
WER (Węzeł Ewidencyjno - Rozliczeniowy) Wyry odbiera 17.04 i przekazuje do WER Warszawa, tego samego dnia.
I tu się zaczyna nasza opowieść:
Czekam do 22.04. Dzwonię. Dostaje pierwsze 6 numerów. Dodzwoniłem się na 6. Zostałem przekierowany na 3 następne. Po 4 godzinach kręcenia na 2 komórki i stacjonarny dostaje 4 nowe numery
Wykonałem około 30 prób połączeń. Maile.

Zaczynam dostawać nerwicowego skurczu prawej dłoni ...

Jadę do WER Warszawa (po pracy, na głodniaka, mało tolerancyjny).

W tzw. Międzyczasie odczytuje w sieci:

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,nikt...categoryId=496

Bareja miałby gotowy scenariusz.

Wchodzę do środka. Cieć (bo na miano ochroniarza nie zasłużył) leje z obecnych zebranych. Zorientowałem się, że nie jestem sam. Wysyła ludzi do słupa "€ždzwońcie sobie tam"€ . Oczywiście nie ma to sensu - mam ten nr. To jeden z 20...

Kolejka się wydłuża, nerwowość rośnie. Idziemy z zapoznanym już Patrykiem do biura... obchodzimy je w poszukiwaniu kogoś władnego. On drogą oficjalną,€“ ja w gajerze €žna "wydrę"€. Obchodzimy pół biurowca. Zachodzimy do gabinetu dyrektora (bez dyrektora, ale na wypasie). W końcu udaje się znaleźć szefową kadr. Po 20 minutach negocjacji godzi się obdzwonić linię przesyłową i wymienić tego barana z bramki śmiejącego się z ludzi.

Chwilę potem w WER, recepcja.

- ludzie idzie jakaś baba z paczką€ !!!!!

20 osób razem: "€žmoże to moja!€"
Pani o wyrysowanej obojętnością twarzy: €žPani Kowalska to...€ Szczęściara wylosowała numerek ...

Przepchnięty i nieugięty, przyklejony do lady pytam:
- a z Niemiec paczki Pani nie ma ?
- co Z Niemiec !!€
- no z Niemiec - taka z naklejkami DHL.
- DHL€“ a Panie z Niemiec ...z Niemiec - to nie mamy. Jakby z Austrii to co innego, z Austrii to mamy jedną, ale z Niemiec, z Niemiec to niema...€
- ale musi być (powołuje się, na numer i dyrektorkę oraz fakt, że mi potwierdzono, że jest -€“ oczywiście lekko naciągam fakty.
- pójdę sprawdzę, ale Panie nieliczyłabym ...."

Znika. Przychodzi po chwili inna.

Taki sam wstęp. Odpowiedź: Pani zamyślonym wzrokiem patrzy w lewo i odpowiada:

"€ž- z Niemiec ? Z Niemiec tam jest jedna...€ I tu ruchem strzelistym wskazuję lewą stronę sobie wiadomego celu. Po czym szybko odchodzi...

Po ok 40 minutach przychodzi Pani nr 1 (*po drodze były jeszcze 2 inne i jeden Pan, w ciągu bagatela 5 godzin).
Niesie paczkę z naklejką DHL!!! Szczęście moje nie zna granic, tylko paczka nie do mnie należała. Po następnych 30 min. ponownie €- tym razem moją !

1017025_10203846358548845_635533482790205280_n.jpg


Paczka była ciężka, aby nie spadła z linii rozdzielczej. Nie pomogło to...€“ odszkodowanie za zaginioną to tylko 100 zł, więc moja paczka znalazła się w sekcji "zaginione". Po chwili dotarło do mnie, że jest rozerwana w całym boku sięgam ręką do środka -“ nic nie ma!! Po nerwowej machninie dłoń i przy latających wokół mnie resztach kartonu, odnajduję niewidoczną czarną teczkę na dnie, w teczce paszporty, a w nich wizy! Same wizy wyglądają jak kopie ostatniej strony paszportu, wiec w pierwszej chwili myślałem, że ich nie ma .

Ciekawostka jak puenta:
"€žMail z poczty po tygodniu od wyrwania paszportów:

Szanowny Panie,
Jak wynika z systemu śledzenia wskazana przesyłka w dniu 22.04.2014r. została przygotowana do doręczenia. Więcej informacji na chwilę obecną nie posiadamy.
W zaistniałej sytuacji losy przesyłki można wyjaśnić na drodze reklamacji. Prawo wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy w kraju nadania.
Z poważaniem,
Magdalena K.
Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji ( RE, Odpowiedz nadawcy ). Pozwoli nam to prawidłowo odnieść się do Państwa problemu i udzielić tym samym wyczerpujących odpowiedzi.
Uwaga: dane osobowe pracowników udzielających odpowiedzi podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych - (tekst jednolity Dz.U z 2002 r. Nr 101 poz. 926)
Poczta Polska S.A.
Centrum Obsługi Finansowej

Wydział Koordynacji i Wsparcia Operacyjnego
Dział Contact Center"

End of Party dwa.

Reszta będzie szybsza .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 10171193_10203846364668998_1180713785459907544_n.jpg (174.6 KB, 7 wyświetleń)
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 15.09.2014 o 17:44 Powód: wywala interpunkcję ...
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem