Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.08.2018, 18:09   #8
szafura
 
szafura's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Poznań
Posty: 51
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
szafura jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 17 min 33 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
hej.
wystąp do gminy o warunki zabudowy. jeżeli otrzymasz dec pozytywną to robisz projekt budowlany i występujesz do starostwa o wyłączenie tylko tego co pod domem i utwardzenia. deklarujesz że pozostała część działki będzie użytkowana rolniczo- w każdą sobotę będziesz kosił sianko dla króliczka. do 500 m kw bez opłaty. jak to przebrniesz to składasz o pozwolenie na budowę.
dla wyjaśnienia- wyłączenie z prod rolnej nie jest zmianą użytku na B.
Jak zatem zmienić działkę na B z użytku?
Jakie konsekwencje będzie miało dla mnie tylko pozostawienie użytku z wyłączeniem z produkcji rolnej? Rozumiem, że wtedy działka zostaje RIVb?

Cytat:
Napisał adniem21 Zobacz post
I przed budowa wyłączą ci Bp żeby łupić większy podatek a po zakończeniu budowy dopiero B lub Br/RIVb jeżeli będziesz prowadził produkcje rolnicza ale do tego musisz mieć decyzje na gospodarstwo zagrodowe i budynek gospodarczy.
Jesteś pewien, że niezbędne są budynki gospodarcze do tego aby tylko część działki wyłączyć z produkcji rolnej, a resztę pozostawić?

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Zorientuj się jak przedmiotowa działka ma się do urządzeń melioracyjnych. Czy masz rów odwadniający, drenaż, itp. Jeśli jest podejrzenie ich występowania to masz pod górkę. Wysoką i stromą.
Będziesz się musiał zapoznać z instytucją Wody Polskie i uzyskać od niej dokumenty.
Ja na swoje czekam od stycznia Obszedłem temat dzięki planowi zagospodarowania, a Ty go nie posiadasz.
zdrowia
Z tym na szczęście jest spokój

Cytat:
Napisał DanielCRF Zobacz post
Cześć,

Od razu wystąp o warunki zabudowy. Nie musisz mieć projektu tylko ogólne dane co chcesz tam postawić. W decyzji napiszą Ci czy musisz wyłączać grunt z produkcji rolnej czy nie. Mając dokument w ręku możesz działać z pozwoleniem na budowę. Jak będzie mięć więcej pytań dzwoń pokieruje Cie do odpowiednich osób.

Pozdrawiam
Daniel - Poznań
Takie zarządzenie jest w warunkach? Sądziłem, że to obligatoryjne.

Cytat:
Napisał jagna Zobacz post
Zdarzało mi się robić takie opinie. Może robić geolog, może gleboznawca.

Jeśli masz pod glebą piasek, ił lub glinę to jest to grunt pochodzenia mineralnego (95% gruntów w PL).
Organiczne to np. torf.
Ale jeśli masz torf na działce, to odrolnienie będzie najmniejszym problemem

U nas wymagają tego papierka głównie od wielkich inwestycji - hale przemysłowe itp.
Piachu tam pełno, doczytałem że wojewoda ma jakąś mapę, która pokazuje jakiego pochodzenia są gleby rolnicze w województwie i podobno można się na tym oprzeć
__________________
Kraina pyrą płynąca
KTM 990
adwenczurklab.pl
szafura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem