Wy¶wietl Pojedyńczy Post
Stary 05.11.2019, 15:54   #85
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domy¶lnie

Tu do poczytania ale podobnych zestawień jest więcej:

https://www.pieniadzepodkontrola.pl/...est-najtansza/

Dodaję istotny komentarz spod linkowanego tekstu. Warto wzi±ć to pod uwagę analizuj±c koszty w swoim rejonie:

Cytat:
Chciałbym ostrzec, że ceny pr±du w poszczególnych taryfach u tego samego dostawcy, a w różnych rejonach różni± się KOLOSALNIE. Przykładowo – w artykule i arkuszu podane s± ceny dla Tauron w stanie na styczeń 2019
G12:
I taryfa – 0,3708 zł/KWh
II taryfa – 0,1914 zł/KWh
G12w
I taryfa – 0,3961 zł/KWh
II taryfa – 0,1914 zł/KWh
I s± one prawidłowe np. dla Wrocławia, ale już dla Katowic wygl±daj± tak:
G12:
I taryfa – 0,3927 zł/KWh
II taryfa – 0,2740 zł/KWh
G12w
I taryfa – 0,3961 zł/KWh
II taryfa – 0,1914zł/KWh

Jak widać taryfa II w G12 jest w Katowicach o ponad 40% wyższa niż we Wrocławiu!!! W przeciwieństwie do wszystkich innych taryf, które s± porównywalne. Mało tego – taryfa II w G12 jest o 40% wyższa niż w taryfae II w G12w w tych samych Katowicach!!! Na ¦l±sku czyni to G12 zupełnie nieopłacalnym. Dla osób, które zamierzaj± wykorzystywać pr±d do ogrzewania w nocy akumulacyjnie niezależnie od dnia tygodnia opłacalna jest tylko i wył±cznie G12w. Niestety popełniłem bł±d i zasugerowawszy się cenami z artykułu wybrałem G12 i jestem teraz w czarnej d… bo zmianę taryfy możn± dokonać tylko raz w roku. Oczywi¶cie nie jest to w żadnej mierze wina autora, tylko mojego niedbalstwa – nie sprawdziłem taryf w naszym regionie, ale my¶lę że warto podkre¶lić t± kwestię w artykule, bo kolosalna różnica tylko w jednej taryfie jest nieintuicyjna (i niuzasadniona) i jak się już dowiedziałem na ¦l±sku wiele osób wkopało się podobnie jak ja. W obliczu takiej różnicy na jednej tylko taryfie, na ¦l±sku cała analiza z artykułu nie ma większego sensu, bo konkluzja jest prosta – taryfy G12 tu nigdy nie wybieramy bo nigdy się nie opłaci bardziej niż G12w.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 05.11.2019 o 16:29
Neo jest offline   OdpowiedĽ z Cytowaniem