Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.03.2024, 00:40   #29
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Najlepszy to ten aparat który mamy przy sobie
I to są święte słowa.

Ja od lat jeżdżę z Fuji X-T1, ekstra aparat, tylko już trochę stary. Olbrzymią przewagą Fuji są piękne "vintage" kolory prosto z puszki, nie potrzeba żadnego lightrooma, filtrów. Da się ustawić symulację filmu i to naprawdę działa. W dodatku puszka jest uszczelniona więc w lekkim deszczu nie ma czego się obawiać. Minusem jest wielkość, ale coś za coś.

Wrzucam trzy zdjęcia i pytanie czy ktoś zgadnie które z nich było zrobione telefonem?







Też się ostatnio zastanawiam nad tym czym teraz focić. I wyszło mi, że chyba telefonem
Szczególnie, że przesiadłem się na rower, więc waga i wielkość robią większą różnicę. Bardzo lubię szerokie obiektywy, a iphony mają bardzo fajne trzy aparaty. Nie trzeba nosić obiektywów, zmieniać, zastanawiać się, tylko klik i zrobione.
Kolejna rzecz to szybkość publikacji, z aparatu muszę jakoś zgrać zdjęcie, czasami trochę coś podciągnąć, zrobić jakąś kopię zapasową. Z telefonu od razu leci do znajomych albo na insta.
Fajnie, że w przypadku fotografii, podobnie jak z motocyklami mamy teraz olbrzymi wybór. I postęp technologiczny już tak nie pędzi jak 20 lat temu, więc aparaty wyprodukowane nawet 10 lat temu dalej robią fajne zdjęcia.


Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ewentualnie rzucę się na głęboką wodę biorąc Fuji X100XI
Szkoda tylko, że kosztuje tyle co lepsza chińska 125 i na razie nie da się go nigdzie kupić
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem