Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.06.2013, 16:49   #8
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Dlatego szukam rozwiązania, w którym na tablecie/smartphone'ie mogę przeglądać te same mapy co w odbiorniku GPS, koniecznie OFF-LINE.

SOFT na urządzenie mobilne (tablet, PDA, iPad, smartphone, PPC) - dywagacje do uzupełnienia
1. OziExplorer, OziExplorerCE (WinCE, Android, ... ) - oprogramowanie PŁATNE. Wymaga osobnego zestawu map rastrowych, przygotowywanych
z rastrów .JPG i plików kalibrujących .MAP programem img2ozf. Wynikowy plik mapy to .OZFX3. Można te mapy używać off-line, ale właśnie
ze względu na konieczność stworzenia osobnego zestawu map nie jest to mój ideał.
2. OruxMaps (Android) - nie testowałem osobiście, ale z informacji na garniak.pl wynika, że czyta toto mapy .IMG. Czyżby światełko w tunelu?
Zwłaszcza, że do obsługi map nie jest wymagane połączenie internetowe (!) Do sprawdzenia.
3. Google Earth - tak jak wersja na PC, jest też na Androida. Problemem może być internet potrzebny do przeglądania zdjęć terenu.
4. G7ToWinCE (WinCE) - konwersja śladów, podobnie jak GPS Babel, ale możliwości uboższe.
5. BaseCamp na urządzenie mobilne - ten program, jest czymś INNYM pod podobną nazwą. Istnienia mobilnego odpowiednika BC opisanego wyżej
do dziś nie stwierdziłem.
6. Przeglądarka i jakiś portal do rysowania tracków - też wymaga połączenia z siecią.
7. TwoNav - oprogramowanie jak w p.1 - PŁATNE, ale daje możliwość czytania map w formacie garminowskim.
Wersje na różne systemy tu: http://en.compegps.com/updates/
8. ..... search in progress....
-------------------------------------------------------------------------------------------
Powoli docieram się z oprogramowaniem OruxMaps na tablecie IdeaPad Lenovo A2701A.
1. Mapy .IMG czyta w większości (nie wszystkie). Moje mapy w formacie .IMG pochodzą głównie stąd www.velomap.org
(ściągam .EXE, instaluję do MapSource i ,,wyslij do urządzenia'', ,,send to device'').
Mapy .IMG wyświetlają się dość dziwnie w tym Oruksie, ale w ogólności czytać się to da.
Szukam reguły, wg której Orux czyta te mapy lub nie....
2. Orux czyta tracki/ślady w formacie .KML i .GPX. GPXy niestety nie wszystkie; na tych które przechodzą przez GPXEditor,
Orux często się wykłada. Pliki .GPX zrobione przez gpsies.com albo .KMLe zrobione przez GM czyta spokojnie.
3. Jak dotąd, nie wiem jak w Oruksie wyznaczać tracki po drogach a nie po liniach prostych (zasadniczo nie problem,
ale wspominam z uwagi na ograniczenia ilości punktów w starszych Garminkach)
4. Alternatywą dla Oruksa na IdeaPad może być zwykly androidowy program ,,maps''.
Jest w nim możliwość ściągnięcia z GM dowolnego kafelka (do ok. 80MB) i używania offline.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem