Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.03.2012, 14:54   #14
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Tzn. masz na myśli wektorowe topo ?
Na pewno odpali, ale czy będzie wyświetlał dobrze wszystkie informacje topo to już nie wiem - to jest navi na szosę i bardziej zaawansowane bajerów topo (cieniowanie mapy, wykresy wysokości, optymalizacja pod kątem wędrówek pieszych po górach - czyli ładne poziomice, szlaki, inne priorytety wyświetlania) raczej bym bym nie oczekiwał.
Jeśli masz na myśli mapy rastrowe (skany) topo to odpowiedź jest dużo prostsza: nie.

To jest navi typowo na szosę. W terenie jeśli ktoś nie oczekuje zbyt wiele też się (w.g. mnie - od biedy) nada, ale są lepsze sprzęty do tego.

Szczerze pisząc zumo widziałbym raczej na moto typu PanEuropean czy WildStar, a na podróżnych endurakach które latają nie tylko po czarnym raczej już 62 czy okolice (oregon, montana, ew. colorado). Do konkretnie ostrego, szybkiego endurzenia 62, bo ekrany dotykowe się nie sprawdzą podczas jazdy. Bardziej turystycznie oregon/montana. Dakota - za mały ekran (ew. na zasadzie od biedy...), Colorado - upierdliwe w obsłudze (nie nada się w szybszy teren, ew. bardziej turystycznie, bo jednak duży ekran ma), nowe Etrexy - mały ekran (na moto + niewygodna obsługa przy szybszym endurzeniu) i stosunkowo drogie, wolałbym używanego Oregona.

Tylko turystyka, niemal wyłącznie po czarnym w cywilizowanych rejonach (tzn. pokrytych mapami wektorowymi) + wygodne dojechanie pod konkretny adres/punkt - Zumo i będzie ok.

Sorry, że tyle o innych odbiornikach napisałem, ale chciałem trochę naświetlić temat.

pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem