Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.03.2010, 00:10   #3
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PRZEMOKAMILKA Zobacz post
Witam wszystkich mam pyt do szanownego grona Pań i Panów.Potrzebuje porady prawnej dotyczącego problemu.Kiedyś czyli 1999rok wziąłem tel na abonament i nie zapłaciłem rachunku i nagle po 11prawie latach dostaje pismo od komornika sądowego z Warszawy że mam do zapłaty 1600zł za tel era moje pyt dotyczy czy po takim czasie mogą dalej żądać zapłaty nie ma takiego czegoś jak przedawnienie po latach..((( może znajdzie się ktoś znający na tego typie prawie i coś doradzi proszę na prywat pisać z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Moze niekoniecznie na . Zeby komornik zaczal działać musi mieć PRAWOMOCNY tytuł wykonawczy. Jeśli więc nie odbierałeś listów poleconych, nie wiesz ze zapadł w Twojej sprawie nakaz zapłaty i nie sprzeciwiłes sie mu podnosząc zarzut przedawnienia ( w przypadku telefonow 2 lata) to właściwie jest pozamiatane.
Od uprawomocnienia się nakazu zapłaty przedawnienie biegnie przez 10 lat. W tym czasie komornik może Cie ścigać. Inna rzecz że to nacja dość rozbestwiona i chętniej zajmują się kwotą 1.600 000 zł niż 1 600 zł.
Poproś komornika o tytuł wykonawczy, zapoznaj się z nim i grzecznie zapłać. Komornik niestety doliczy 15 proc. całości kwoty...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem