Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.10.2016, 20:09   #3
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Nie mam w ręku tych nawigacji, sam jestem zwolennikiem Garmina ale być może dlatego, że nie miałem okazji pojeździć z TomTomami czy to w samochodzie, czy motocyklem.

Gdybym dzisiaj miał wybierać nawigację spośród tych dwóch, przy założeniu że nie mam możliwości wzięcia ich na kilka dni w trasę, ściągnąłbym instrukcję do obu modeli i zapoznał się z funkcjami tą drogą - pozwala na ominięcie marketingowego bełkotu i skupienie się na tym co faktycznie soft potrafi.

Na YouTube jest sporo filmów, nawet w obcym sobie języku warto zobaczyć jak wygląda praca urządzenia "na żywo" pod kątem szybkości przeliczania tras, zmian ekranów itp.

Garmin ma u mnie plusa za banalnie łatwe dodawanie map ze źródeł zewnętrznych takich jak projekty OpenStreetMap czy UMPpl. Z tego co wiem TomTom ma (a przynajmniej miał jak sprawdzałem jakiś czas temu) zamknięty format plików na swoje urządzenia. Jeśli dodawanie map zewnętrznych jest możliwe, poprawcie mnie w kolejnym wpisie.

Mapy Garmina nie są złe, szczególnie w zestawieniu z funcją radiowego powiadomienia o korkach, remontach itp. sytuacjach. Jednak z doświadczenia wiem, że mimo wszystko drogi poniżej wojewódzkich są szybciej aktualizowane w projekcie UMPpl niż u Garmina. Sztandarowym przykładem była - i wciąż jest - jazda po zakorkowanej przez różne remonty Łodzi. Wystarczy zgłosić wieczorem jakieś zauważone miejsce rozkopane którego brak na mapie i często kolejnego dnia, a już najdalej w kilka dni mapa UMPpl jest aktualizowana. Widać ją na stronie http://mapa.ump.waw.pl/index.html jak chcesz sprawdzić jak się ma sprawa w Twojej okolicy.

Sądząc po filmach TomTom ma chyba lepiej dopracowaną, bardziej konfigurowalną funkcję prowadzenia motocyklisty po krętych asfaltach. Nie wiem na ile ta funkcja działa w Polsce ale jeśli jej algorytm bazuje na zliczaniu zakrętów poprzez analizę danych wprost z mapy, a nie jakąś bazę krętych tras tworzoną przez firmę, to chyba powinno to śmigać.

Chciałbym któregoś dnia pożyczyć TomToma na przedłużony weekend aby go przetestować i porównać z motocyklowym Garminem. Trzeba będzie pomyśleć jak to zrobić
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 13.10.2016 o 20:14
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem