Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.12.2017, 00:22   #3
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

w 2013 Kowal mi wwiozł motocykl do Biszkeku, miałem Ruski i Kazachski wriemmienny wwoz wystawiony na niego.

Kowal miał.upoważnienie, załatwił papierki, które przekazał mi wwraz z moto w Biszkeku.

wyjechałem na lajcie ale trafiłem na spoko rosyjskiego celnika, nie wiem czy on chociaż numery sprawdził.

Emek, jestem żywo zainteresowany takim transportem i powrotem na kołach. Próbowałem rozpoznać sam temat i wyszło mocno słabo - tzn. nie potrafiłem ogarnąć nic taniej niż Kowal/Sambor czy inni "pro". Próbowałem:

* wysyłki z Białorusi (Unia Celna)
* pociąg z Mińska w głąb Rosji (przestali pozwalać.rezerwować cargo osobom prywatnym, sprawdzone przez mojego zioma z Białorusi w 2016 gdy to rozpoznawałem)
* zwykłej spedycji, ale odpadłem na kosztach (i spodziewanych obsuwawach czasowych) agencji celnych

Bo w teorii to pikus: ładujesz sprzęt na lawetę, odprawa celna w Rosji i w PL i po ptakach. Jak doszło do szczegółów to nie widziałem dużej przewagi niż dogadać się z kimś kto robi to profesjonalnie. Bardzo bym chciał.abyś mnie wyprowadził z błędu
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem