Wątek: TomTom Rider?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.05.2013, 02:02   #10
zgodny


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Z Nawsi
Posty: 41
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 48tmil
zgodny jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 11 godz 40 min 53 s
Domyślnie Nie wiem czy mój wpis coś CI pomoże...

Cytat:
Napisał rpp Zobacz post
Mam okazję kupić nowego TomToma Rider w rozsądnej cenie ale nie wiem czy w ogóle warto się pchać w takie rozwiązanie (a muszę się dzisiaj określić)?

Aktualnie używam Larka 35AT i powoli mam go dosyć. 2 razy był wymieniany na nowy, teraz znowu trafi do serwisu (nie widzi karty SD). Generalnie nie bardzo mogę na nim polegać w trasie a to słaba sprawa.

TomTom teoretycznie ma dożywotnie aktualizacje map ale jak patrzę dotyczy to map EU (tak przynajmniej wynika ze strony: https://www.tomtom.com/pl_pl/product...x.jsp#tab:maps)

Nie udało mi się za bardzo znaleźć info dot. możliwości zmiany softu do nawigacji. Nigdzie nie piszą jaki system jest tam pod spodem i raczej nie da się tego odblokować i wgrać własnego softu.
Pytanie czy można jakoś dogrywać darmowe mapy (choćby same mapy bez zmiany softu do nawigacji)? Może nie teraz ale korci mnie wyjazd w rejony Gruzji a tych map nie ma w ramach nawigacji.
Czy pozostaje tylko kupić (o ile są) mapy TomToma za jakieś abstrakcyjne pieniądze?
...tia.Rozumiem że to jest tzw.URBAN a więc pamięć 2G,brak gniazda na zewnętrzną .Poprzednik Tom Tom Rider I ma fabryczny slot na 2G ale mozna ,,wsadzić'' i 4.Obarczony jest jednak duża wadę konstrukcyjną. UCHWYT na motocykl pęka,wyrabiaja się styki zasilania,pęka uchwyt kulkowy trzymający urządzenie (ja swoją zapinałem z dodatkową smyczą i to mi ją uratowało.Wracając z Casamassima wpadłem w dziurę uchwyt pękł a smycz zatrzymała nawigację). Tom Tom Rider II ma to samo co I ale ma calkowicie przekonstruowane mocowanie które według mnie jest prawie idealne.Takie same ma Urban.Próbowałem załatwić w serwisie autoryzowanym wymianę,,tyłu'' I na II ale serwis TYLKO naprawia.Obojętnie co zrobią koszty są stałe i wynoszą coś ponad 110 OJRO !!! ....Na I i II można powgrywać BARDZO DUŻO ,,ciekawych'' map.
zgodny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem