Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.04.2017, 09:31   #9
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Zródło to GITD,KGP Wydział komunikacji Rzeszów.

DZIENNIK USTAW
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Warszawa, dnia 5 marca 2015 r.
Poz. 305
OBWIESZCZENIE
Ministra Infrastruktury i Rozwoju1)
z dnia 30 stycznia 2015 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych
pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia


dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:
a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,
b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,
c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,
d) 3500 kg,
z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozporządzenia
Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep
(Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30)4), masa ta może ulec zwiększeniu do 150% wartości wynikającej z wartości znamionowej
urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.


Generalnie jest bałagan w przepisach i to mocny i nikt łba nie da sobie urwac,w GITD mi powiedzieli że niby taki przepis jest nieczynny,to samo w KGP.. A najbardziej interesowały mnie organy kontrolujące..

Każdorazowo spotykając krokodylków zagadywałem o ten temat i odpowiedz zawsze ta sama jeżeli mam pojazd który ma wbite w dowód dmc przyczepy 3500kg to taką sobie mogę ciągnąć bo homologacja pojazdu na to pozwala.
Oczywiści viatoll i kategoria B plus E.

Jeżeli stosunek 1.33 by obowiązywał z dróg musiało by zniknąć bardzo wiele przyczep...

Ogólnie szambo z tymi przepisami i wielka niewiedza ludzi którzy tą wiedzę powinni mieć...
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/

Ostatnio edytowane przez motomax : 22.04.2017 o 09:43
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem