Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2019, 18:26   #29
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 35 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
byłem ostatnio tydzień na śląsku w delegancji i z głupia frant widziałem denamiczną wymianę w ASB w Dąbrowie Górniczej. trza poguglać.

napisz Szarik jak wyszło po wymianie.

m
Mówisz i masz , wymiana zrobiona . Firma myślę że bez oporów godna polecenia , chłopy wiedzą co robią bez "napinki " po prostu robią i już , co nie jest taką oczywistą oczywistością w warsztatach , ale to tylko subiektywna obserwacja.
Cała operacja trwała 1.5 h ale w tym była jeszcze wymiana oleju w tylnym dyfrze i skrzynce rozdzielczej reduktora.

Koszt 1000 zł skrzynia + 150 zł dyfer + reduktor (ceny z olejami) , w cenie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni 450 zł to cena usługi + 550 zł olej (w moim przypadku 10 litrów" Ravenol 4" , do skrzyni wchodzi 7.8 litra ale 10 litrów potrzeba do całej wymiany)

Wymiana oleju w dyfrze + rozdzielacz to moja fanaberia i jak pokazał kolor/stan spuszczonego oleju chyba nie była konieczna.

Wymiana oleju w skrzyni przy 119 000 km na pewno nie zaszkodziła , olej był już lekko brązowy i według mechanika który zajmuje się w tej firmie głównie automatami był jeszcze całkiem ok. Jednak sam dodał że z reguły wymiany które przeprowadza są już deko za póżno robione i tylko w niewielu przypadkach sama wymiana oleju pomaga , bo ludziska przyjeżdzają jak już skrzynia "kaszle".

Żeby było jasne , nie "umoralniam" , nie namawiam , chciałem wymiany , zrobiłem ją , ponieważ samochód zostaje z nami jeszcze parę lat, tak że, ten ,tego , luz

Teraz trochę fotek
DSC09403.jpg
Po lewo w okienku olej zużyty , po prawej nowy .
DSC09404.jpg
Tutaj dla odmiany po lewej nowy olej , a po prawej zużyty , widok z tyłu maszyny.
DSC09406.jpg
Ustrojstwo w całej okazałości.
DSC09408.jpg
Tutaj olej z tylnego dyfra , nie wiem czy to będzie widać ale olej naprawdę czysty , ponieważ te wszystkie pseudo 4x4 suv-y tylko startują z 4 "łap" , więc i nie ma kiedy się ten olej wypracować , że o skrzynce reduktora nie wspomnę Ostatnio śmiejąc się do żony stwierdziłem , że dobrze że dowaliło śniegu bo 4x4 się przydało (ja sharanem nie mogłem z domu wyjechać i czekałem aż zrobi koleiny dla mnie )
DSC09410.jpg
I już na koniec to co "wylało" się ze skrzyni po wymianie.

Jeszcze raz wrócę do warsztatu w którym wymieniałem oleum , bardzo spodobało mi się podejście właściciela , który w katalogach wyszukał różne informacje dotyczące filtra oleju w skrzyni . Według jednych filtr łatwo wymienny , według drugich filtr w środku skrzyni i bez rozbiórki nie do wymiany (u mnie niestety druga opcja ) , ale chłop profilaktycznie miał filtr na "półce" , może drobiazg ale na mnie zrobił pozytywne wrażenie.
Warsztat normalny , nie żadna stacja kosmiczna ale wiedzą chłopy co robią .
Jeszce raz dzięki koledze Węgrzynowi za namiar , również polecam.
SpaCar.eu, Wieluń , 512 576 555 . Jeśli uważacie że to niedozwolona reklama to "wyedytuję" , ale ja bez oporów polecam.
Uff , to tyle dobranoc
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem