Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.06.2012, 18:44   #18
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 33 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
W 2008 kupiłem transalpa PD10 z 97 roku. Na przedzie była oryginalna opona Bridgestona. Trochę popękana- w końcu 11 lat była założona na kole!!-ale bieżnika miała sporo. Przejechała ze mną 12 tyś km przez półtora roku. Potem kupił ode mnie Piotrek z Łodzi i jeszcze dojeździł do końca tą gumę. Dało radę i nawet na mokrym nie było jakiegoś ekstremum- może dlatego, że jeżdżę jak dziadek, a może po prostu to dobre opony
A może po prostu nie mialeś konieczności spróbować czy ta opona jest jeszcze cokolwiek warta.. Ja jeżdże na kostkach ( Michelin desert/E09) W zasadzie można powiedzieć ,ze na moją jazdę wystarczyły by anaki,... Bo w terenie jakieś max 20% przebiegu..I ten teren to tez przeważnie łatwy jest...No moze z wyjątkiem 1%...Gdzie błoto lub piach na podjeżdzie uniemożliwilo by jazde..Kto byl na szuter party na Ukrainie to wie o czym mowie..Robimy kilkaset kilometrów na kostce po asfalcie tylko po to zeby te newralgiczne kilkaset metrow miec możliwość przejechać...Tak też jest ze starymi oponami..Ich parametry nieuchronnie spadają....Nigdy nie wiemy ile...Czy dzieli nas od szlifu 70% margines bezpieczeństwa czy może juz tylko ułamki procenta...Dlatego jak firma sprzedaje mi 5 letnia oponę chcę wiedzieć jaki procent zużycia ona ma za sobą...Przeważnie sprzedawca pociska jakąś bajeczkę...Ale to TY jako nabywca będziesz miał szanse się przekonać jaka jest prawda. Ponieważ z reguły nie wierzę w zapewnienia ,ze TA opona była przechowywana w idealnych warunkach i jest PRAKTYCZNIE NOWA !!!! to nie kupuję 5 letnich opon leżakowanych w cenie nowych. Jeśli będzie odpowiednia cena to nie ma problemu. Ostatnio musiałem zmienić w ciężarowce 4 letnie micheliny , które po nacięciu zrobiły 470 tys km. Miały jeszcze sporo mięsa, ale stały się śliskie i twarde. Czasem nowe(leżakowane) opony mogą być takie-p i droga hamowania może drastycznie się wydłużyć. Dlatego warto mieć pewność ,że opona jest dobra. Dobra bo nowa. Ciekawe czy Hubert da głowę za to ,ze 5 letnia opona którą kupi u hurtownika ma parametry nowej. Nie da TY tez nie nastawiaj swojej.

Ostatnio edytowane przez puszek : 01.06.2012 o 19:18
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem