Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.12.2009, 23:01   #32
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Szanowni Koledzy wiem że każdy ma swoje zdanie na temat zalewania filtra lecz moje spostrzeżenia biorą się głównie z obsługi samochodów osobowych jak i ciężarowych lecz mechanizmy smarujące są w każdym silniku który posiada filtr oleju i pompę bardzo podobne.Po zalaniu olejem filtra ciśnienie oleju praktycznie jest natychmiastowe ok2 sekundy a po zakręceniu suchego filtra trwa to zdecydowanie dłużej i myślę że się ze mną zgadzacie.DZIEJU odnośnie twoich wyliczeń cieszę się że podszedłeś do mojej wypowiedzi bardzo skrupulatnie lecz owe 40% ma się do ogólnego zużycia w całym czasie eksploatacji silnika spalinowego (od nowości do remontu kapitalnego)wartość ta może być różna dla różnych warunków eksploatacji np. zapalanie na mrożie.Tak mnie uczono w szkole (a nauki tej udzielał Szanowny Pan Janusz Nagel spec od silników) i praktykuję to do dziś.Zdaje sobie sprawe że wprowadzam tu mechanikę ciężarówek i osobówek lecz pytanie było o zalanie filtra oleju a ja dzielę się tylko moimi doświadczeniami.A co do możliwości zalania filtra z wkładem to powiem że jest to np.w bmw e39 m52 2.0 bardzo proste,jeśli jest ktoś zainteresowany mogę porobić fotki z tej operacji.Akurat AFRI czy Trampek ma filtr umiejscowiony poziomo więc jest problematyczne napełnienie go olejem z czym całkowicie się zgadzam lecz nie jest to nie możliwe.
maher jest offline