Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.12.2023, 19:02   #1682
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,983
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 5 godz 12 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Sam zysk jest niczym, jeśli nie porównuje się go z kosztami poniesionymi - generalnie jaki będzie zwrot z inwestycji?
Pewnie, że tak. Tyle, że ten 'zysk' jest dodatkowym (i to bardzo dużym dodatkiem, którego Wy w PL nie macie) do bilansu kosztów i zysków.

Poza tym nie wszystko w życiu kupuję czy instaluję według zasady 'kiedy mi się to zwróci', bo albo niektóre rzeczy są niepoliczalne (np. jak wygoda użytkowania itp) albo inne trudne do policzenia (policz proszę zwrot inwestycji zestawu PV + magazyn energii przy taryfie dynamicznej jak u mnie i nieznanych cenach energii za rok, dwa czy 5).

To mój rachunek elektryczny za ostatni miesiąc. Słońca było niewiele ostatnio, ale jak sądzę, to dzięki baterii udało mi się przerzucić 97% zużycia (łącznie z ładowaniem 2 x EV) do taniej taryfy plus ciągle wyeksportować prawie 120kWh.



109,98 minus 17,98 (za eksport) minus 84,24 (za Saving Sessions - nie ujęte w rachunku - patrz poniższa tabelka) daje 7,78 GBP do zapłaty. Jak dla mnie rewelacyjny wynik przy ponad 1 MWh pobranej energii

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Już jest, NabrU leży w gorącym źródle na Islandii nogami do góry
I może nawet zdalnie oddać trochę energii z baterii bo wczoraj była następna Saving Session, gdzie za kWh płacili 2,25 funta.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem