Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.11.2023, 11:38   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

yo!

zmieniony silownik na Sigutecha 3-oringowego, uklad od dolu zalany za pomoca strzykawki nowym plynem. zrobilem tak jak pokazuja na tym filmie i jak kiedys radzil robic Madafakinges tj. zdjalem silownik i wciskalem tloczek silownika do konca - na filmie od 2-giej minuty. polecialo pare babli i potem plyn w zbiorniczku sie unosil i opadal w zaleznosci czy tloczek wciskalem czy wracal do segera.

https://www.youtube.com/watch?v=lZIb0Vya5p4&t=262s

po dojsciu tloczka do segera klamka byla twarda jak kamien i nie wpadala ( nie wolno mocno naciskac bo mozna rozwalic silownik wyrywajac segera). zero wyciekow. spialem ją trytytka na noc w tej pozycji i po nocy nadal byla 'tęga' i ani w silowniku ani w pompie Magura na kierownicy nie bylo wycieku. zlozylem wszystko do kupy i bylo cacy - tyle, ze jak pompuje pompa to co jakis czas na poczatku wylatuje troche drobnej piany - tak jakby pompa sie zapowietrzala. nie sa to bomble z dolu - wyglada to tak jakby ruch tloczka powodowal jej przedostanie sie.
jak wczesniej pisalem pompa ciekla a kolega mial wywrotke lamiac klamke. zalozyl jakas akcesoryjna. i teraz - po przegrzebaniu calej sieci mam nastepujace pytania:

- ludzie ogolnie psiocza na sieci na te Magury. motocykl ma ponad 50 tys km oficjalnego przebiegu i w jednym z watkow Mada pisze, ze wymiana samego zestawu naprawczego nic nie zalatwia bo wypracowana jest powloka galwaniczna w cylindrze i ze sens ma tylko wymiana calej pompy.

- spotkalem sie z postami, w ktorych ludzie opisuja identyczna sytuacje tj. klamka jest twarda, sprzeglo dziala prawidlowo a przy kazdym nacisnieciu klamki idzie piana. wyciekow nie ma i plynu nie ubywa.

- sprzeglo na zimnym troche ciagnie i jest problem z wrzucaniem biegow. i tu na sieci teorii jest kilka: zuzyte tarcze i przekladki, rowki na koszu sprzeglowym, zmiana oleju na nieodpowiedni - podobno 950-990 jest na to bardzo wrazliwe i niektorzy pisza, ze problem ustal po wymianie oleju. wczesniej byl lany Motul 7100 10w40, wiec taki zalałem. wielu KaTeEmiarzy uznaje tylko Motorexa. iść tym tropem?

- znalazlem post o zlej geometrii akcesoryjnych klamek, ktora odbiega od oryginalu - moze to byc prawda czy sciema?

- sprzeglo po wbiciu biegu bierze bardzo wysoko, trzeba niemal calkowicie odpuscic, zeby zaczac jechac wiec gdyby silownik nie dzialal albo bylo sklejone to powinno brac nisko a bierze praktycznie przy samym koncu - co moze wskazywac na jego duze zuzycie. jeden z autorow postu pisal o efekcie wiskozy u siebie. wymienil tarcze, przekladki, olej i problem ustał.

reasumujac - najbardziej zastanawia mnie ta piana w pompie. miewalem takie sytuacje w japoniach, ze przytarty uklad tloczek/cylinder dawal takie objawy. macie jakies zdanie na ten temat? faktycznie te Magury to taki szajs i po 50 tys km trzeba je wymieniac? HGW ile to faktycznie ma nalatane. tu post o ktorym wspominam:

https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37350

nie wiem czy Mada tu jeszcze bywa - jutro napisze do Niego maila jak sie nie odezwie.

p.s. ten silownik jest zrobiony z bardzo miekkiego aluminium. nie znalazlem podanego momentu dokrecenia przewodu ale uwazajcie bo to jest plastelina zupelna, ktora idzie ciąć nozykiem do tapet.
p.p.s. robilem do tej pory 90% japoni i jak dla mnie po 50 tys w Hondzie czy Yamasze takie czary na kazdym kroku sa po prostu nowościa... rozsypujace sie plastiki, cieknące oringi, popękane uszczelnienia, przytarte walki rozrzadu... ufff... moto 2011 wiec jeszcze podobno 'prawdziwy' KTM - to jaki bedzie ten 'nieprawdziwy'?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1698828182273.jpg (190.2 KB, 4 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem