Wątek: Fjr1300
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.10.2023, 12:55   #26
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 667
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 6 min 10 s
Domyślnie

Mam FJR od ponad 10 lat, to się wypowiem.

Wygodna (z riserami kiery), stabilna, bardzo szybka, lubi gaz. Moto zdecydowanie na trasy. Byłem nią blisko i daleko, na tysiącach winkli, kilka razy na szutrach. Za małe kufry boczne (systemowe) dla 2 osób na 2 tygodnie, ale da radę. Bardzo wygodna dla 2 osób. Zero zadyszki. Trasy powyżej 1000km na strzała bez żadnego zmęczenia. Mam 5 biegową wersję, 6 bieg byłby git, ale nie jest konieczny. Pali od 4 do 7 w zależności do manetki, prędkości i wiatru. Mam podwyższoną szybę, dla mnie lepiej. Jak jest gorąco to strasznie grzeje nabiał.

Obsługowo w miarę wymagająca, ale jak się robi to porządnie, to rzadko. Zawory co 40kkm, na płytkach. Bezawaryjna. Kardan. Piec zajebisty, dźwięk na oryginalnych wydechach nie do pomylenia z innym moto. Gdybym miał porównywać obsługowość serwisową to zdecydowanie łatwiejsza niż ST.

Nie sprzedam FJR. Za dobry motocykl, takich już nie robią. Nie jest to motocykl wielozadaniowy jak Afryka, ale nie musi nim być.

Do weekendowego latania wkoło komina brałbym jednak coś lżejszego, może bardziej w dual.
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS

Ostatnio edytowane przez Kisiel : 16.10.2023 o 16:48 Powód: poprawki, info o szybie i grzaniu jaj
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem