Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.10.2023, 17:35   #64
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,086
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 10 godz 52 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Trochę skracasz Ronin ale z tymi pompami to pamietam chyba ze zakładałeś klimatyzatory do poszczególnych pomieszczeń, tak?
Wiec jeśli się nie mylę to nie mówimy o pompie ciepła per se.
Również nie mówimy o jednostce centralnej w takim razie jaką jest kotłownia - już mniejsza o to co tam w niej siedzi.

Pałeł - niby masz racje ale raczej nie do końca - jeśli przełączysz do zwykłego CO z grzejnikami ściennymi po ekogroszku pompę ciepła to chyba nic dobrego z tego nie wyniknie - wiec sprowadzanie różnic i podobieństw do przepustu w ścianie uznam za porównywanie rometa adv125 do gs1200adv. Jedno i drugie ma dwa koła i silnik i jest adv

Co do doradzania to ja sobie zdaje sprawę ze za dwa lata czy może cztery inaczej może sprawa wyglądać ale nie chce rozwalać pol domu. Chodzi o ograniczenie zużycia prądu, wygodę, i nieco większa bezobslugowosc.
Zapewni mi to rozwiązanie opisane przez Pawła z Jasła pasujące wypisz wymaluj do mojej sytuacji. Teraz trzeba tylko zastanowić się co ma stanąć w kotłowni - czy piec na pellet, czy piec na gaz. Gaziaki z tego co widzę są nieco tańsze ale trzeba pamiętać o butli i instalacji która u mnie będzie miała jakieś 40mb.
a to akurat prawda niczym sie nie różni ale czy bedzie działało to zleży ile ty mocy grzewczej potrzebujesz i o jakiej temperaturze czynnik na wyjściu ci potrzebny i tyle.
pompy powiertrze-woda są różne są takie co grzeją wodę wysoko np 65stopni ale są i takie co tak wysoko nie grzeją do podłogówki to 65 za dużo na grzejniki jest ok ale podłogówkę załatwisz na zaworach 3 drogowych czyli luz da sie.

ronin78 ci prawdę mówi klimatyzator to pompa ciepła powietrze-powietrze!
jak założysz splita do każdego pomieszczenia to masz najmniej roboty a w lato możesz i chłodzić w tym ci pewnie calgon pomoże bo powiedzmy założysz tego 4szt i to zrobią ci w jeden dzień! i to bedzie kosztowało ponad 12k z montażem a z drugiej strony grzejnik purmo kosztuje tez nie mało tu możesz sobie spróbować policzyć jakie ci sa takie grzejniki potrzebne https://www.purmo.com/pl-pl/pobierz-...oru-grzejnikow
a te moje klimatyzatory maja SEER: 8,6 i SCOP: 4,6. co kolwiek to nie znaczy czyli jak to mi ktoś tłumaczył na 3,1kW grzania mi Klima zje 0,7kw pokazując te wartości w specyfikacji technicznej to tyle samo da ciepła co żeliwny grzejnik o 25 żeberkach zasilany 82stopniam i 75 na powrocie
pałeł jest online   Odpowiedź z Cytowaniem