Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.10.2023, 06:15   #46
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 435
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 2 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Kol Pałeł najtańsza rura jest PP na zgrzewanie (choć buły straszne ) jeśli kotłownia poza budynkiem to nie trzeba zwiększać pompy tylko srednice rury clima w lecie cwu podgrzeje (mam kumpla klimatyzornika który sam robi PC i różne cuda i w domu ma grzanie cwu) minusem grzania powietrznego jest tylko to że nie ma promieniowania jak w inst.grzejnikowuch . podłogowych i po przestaniu grzania szybciej się wychładza. Jak gaz to tylko ze swojej butli i wtedy wychodzi przybliżona cena jak ten z rury ale odpada opłata abonamentowa za licznik.Sterowanie do układów mieszanych można również złożyć samemu jak i bloki pompowe i też będzie taniej a działa tak samo. Z opisów inst wcześniejszych kol.Matjasa myślę że bufor by się przydał gdzieś w budynku by połączyć kominek z drugim źródłem ciepła. Niestety teraz wszystko drogie np ostatnio odkładałem kominek wodniaka do podlogowki i osprzęt (bufor.zawor 3.naczynia wyrownawczex2 .grupy pompowe x2.juz były kupione wcześniej) a i tak złączki rury (miedź lut) zawory itd by to połączyć wyszło ponad 6 koła. Dobrze złożona kotłownia na pellet (komin bufor piec robocizna ) zrówna się cenowo z PC -szedlbym jednak w gaz+drugie źródło kominek który już jest.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem