Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.07.2023, 00:06   #792
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,821
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 5 godz 41 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skarp Zobacz post
Zimny, a nie myślałeś o Yamaha Super Tenere 1200 XTZ? Myślę o zmianie moto i nie ukrywam, że coraz bardziej patrzę w kierunku małego deela? Mam dość wibrujących jaj.
Skarp, ja nie miałem żadnych zastrzeżeń do Beemki - po tym jak się z nią oswoiłem. Co do XT1200Z nie, nigdy jej nie rozważałem z uwagi choćby na masę. Kolega miał i chwalił, niemniej to nie jest klasa wagowa dla mnie. Jak będę chciał ponadlitrowy motocykl, to na dziś zapewne wybrałbym GSa za właśnie relatywnie niską masę, wyważenie, prowadzenie, heble. Silnik jak już pisałem po dłuższym zapoznaniu całkiem polubiłem, choć Vkę lubię bardziej. To naprawdę dobre maszyny, ino dość dużo troski potrzebują jak mają być pewne. Rozważyłbym DL1000 po 2014r także. NAT - nie wiem, po co mi dętki

Silnik DLa to znasz. Dla mnie w kategorii kultury pracy (mówię o jeździe nie o dźwiękach ze środka), elastyczności jak na 650 to on jest rewelacyjny. Ale ja nie jestem zbyt obiektywny bo od samego początku wybitnie polubiłem tego osiołka od Suzuki. Uważam że oferuje bardzo dużo za relatywnie niedużo (choć po covidzie i to się zmieniło przez ceny). Ja DLa wziąłem świadomie, bo w kategoriach obiektywnych to on technicznie ma oczywiście gorsze...pewnie prawie wszystko od Beemki. Ja Deela zawsze zwałem asfaltowym trampkiem. I uważaj z nowszymi, tymi po 2012. Parę rzeczy in plus, co nieco na minus moim zdaniem. No ale to nie wątek o Suzuki

Pozdrawiam
Marcin
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem