Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.07.2023, 18:01   #63
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 469
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 14 godz 50 min 55 s
Domyślnie

Update 2023:

* zmieniłem jeszcze w 2021 namiot na taki z cuban fiber/ Dyneema od Tarptent model Double Rainbow Li. Używałem ze 20-30 Nocy. Jest mały po spakowaniu, lekki, ma dwa wejścia i materiał nie naciąga ani grama wody. Alllleeee . . . ale nie jest w pełni samonośny i jest jedno warstwowy, wiec kondensacja jest spora. Kupiłem przemytem indywidualnym ze stanów, znaczy kolega przywiózł będąc w delegacji w Europie. Szczerze naprawdę fajny, ale cena z kosmosu, więc ponownie bym nie kupił . . . chyba . . . no dobra, kupił bym bo lubię gadżety kempingowe.
* pozbyłem się dużego gara na praktycznie stałe, na rzecz małego kubka 550ml z 100g kartuszem. W środku mieści się też ścierka, zapalniczka, scyzoryk i palnik. Całość spakowana wygląda tak.

IMG_1578.jpg

* prysznic od see to summit po kolejnym urwanym dziubku przy upuszczeniu, wymieniłem na Water Cell 10l od tej samej firmy. Robi dokładnie to samo, tylko ma lepiej skonstruowaną dzyszę, która nie urywa się przy pierwszym upadku. A i ma jeszcze miejsca do przytoczenia do motorka na ostatnie kilka-/kilkadziesiąt km przed biwakiem.
* pozbyłem się kilku rzeczy, np. nie wożę butów trekkingowych tylko sandały w lecie, kąpielówek, bo mogę równie dobrze w gaciach od kompletu bielizny aktywnej pływać. Zredukowanej też ilość kompletów bielizny do 2 zapasowych + jeden na sobie.

Pozostały sprzęt w użyciu. Wszystko te zabiegi pozwoliły mi to na ładowanie się w dwie torby 12l. Znaczy wróciłem do dwóch toreb, o zgrozo. Całość z systemem mocowania waży około 10kg. Mam jeszcze narzedziówkę na stałe praktycznie przyczepioną do motka, z dętką i podstawowymi narzędziami. Części dalej nie wożę, preferuję zapobiegawczo częstsze wymiany prewencyjne. Torba narzędziowa może 1-2kg. PS ktoś to jeszcze czyta?

Motorek objuczony do maks 2tygodnie wyglada tak:

IMG_5236.jpg

Postęp widać!

Ostatnio edytowane przez zylek : 17.07.2023 o 14:07
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem