Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.05.2023, 09:54   #10
yafii


Zarejestrowany: Apr 2021
Miasto: Cieszyn
Posty: 27
Motocykl: CRF1100
yafii jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 13 min 23 s
Domyślnie

Kolejnego dnia mieliśmy wjechać na prom i po kilkunastu godzinach osiągnąć cel podróży - Rodos. Ale najpierw ruszyliśmy w stronę Akropolu przemierzając pieszo ulice Pireusu, podziwiając architekturę oraz urok miasta. Metro i Ateny. Szybkie śniadanie pod Akropolem i zwiedzanie tego co zostało po minionych czasach. Oglądając ruiny, chodząc między potężnymi blokami marmuru zastanawiasz się jakimi wyrzeczeniami został zbudowany i jacy wielcy architekci zaprojektowali te budowle. Jaki podziw by teraz wprowadzały, gdyby dotrwały w całości do naszych czasów. Zaskakiwało również morze budynków rozlegających się po kres otaczających gór, widocznych ze wzgórza.
Schodząc wąskimi uliczkami doszliśmy do gmachu parlamentu, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza trafiliśmy na zmianę warty. Jest to wydarzenie, które niektórych może śmieszyć, lecz zarówno strój, jak i ruchy mają swoją symbolikę. Nie każdy młody mężczyzna może dostąpić przywileju służby w Gwardii Prezydenckiej.
Na obiad tym razem zjedliśmy dania chińskie, zapakowaliśmy nasze motocykle i ruszyliśmy na prom. Był naprawdę duży. Motocykle za każdym razem musieliśmy przywiązywać na czas rejsu, tym razem mieliśmy solidne liny. Po zlokalizowaniu kajuty wygodnie zasiedliśmy przy piwie, a skończyło się wiadomo czym )
Rejs trwał ponad 16 godzin. Dziewiątego dnia dopłynęliśmy na Rodos. Po opuszczeniu statku i przejechaniu kilkudziesięciu metrów, naszym oczom ukazał się średniowieczny mur otaczający Stare Miasto. Jadąc wzdłuż niego czuło się siłę obronną tej budowli. Z Rodos pojechaliśmy do hotelu w miejscowości Kalitea, meldunek i ruszyliśmy do Lindos. Obiad przy pięknej plaży u podnóża Akropolu z Lindos. Pięknie )
Mój wybór padł na zapiekankę. Zły wybór, bardzo zły... Droga powrotna nadzwyczaj mi się dłużyła. Choć sama trasa i widoki były niesamowite, jednak czując co się święci, ponaglałem moich kolegów, jak nigdy dotąd...
I …... rzutem na taśmę zdążyłem dolecieć do pokoju. Aż strach pomyśleć co by było gdyby...
Skuteczne lekarstwo - Cola z dodatkami ) i pomogło )

https://www.youtube.com/watch?v=FBob7vxAe7A

Ostatnio edytowane przez wierny : 07.02.2024 o 05:45 Powód: Film w oknie.
yafii jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem