Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.05.2023, 06:04   #745
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Nie będę sam z sobą polemizować kto miał rację w tym przypadku. Zdania nie zmieniłem

Jednak...

Typ na tym motórku zajmował się głównie lansowaniem się na snapchatcie czy tam innym Twitterze a nie myśleniem. Warto wyrobić sobie nawyk trzymania zawsze dwóch palców na klamce hamulca i prawej stopy tak by miała szybki dostęp do hamulca tylnego. Nie mówię, że nie miałem nigdy żadnego dzwona ale...

W zeszłym roku miałem stłuczkę na rondzie. Sytuacja dyskusyjna. Jechaliśmy w trójkę. Pierwsza dwójka przeskoczyła przez rondo bez większego myślenia, za nimi z podporządkowanej wyjechał samochód wprost przede mnie. Reakcja to milisekundy. Wciśnięty hebel i gdyby asfalt był bardziej przyczepny nie wydarzyłoby się nic. Niestety jak to na rondach bywa... asfalt wyślizgany. Krótki szlif i walę w furę. Nic się nie stało. Ja cały, motor trochę przyszlifowany a furka z rozwalonym zderzakiem.

Czyja wina? Moja bo generalnie byłem na wewnętrznym pasie ronda - wg prawa, kodeksu, logiki i zdrowego rozsądku. Przyjąłem to na klatę, oddałem gościowi hajs za zderzak, przeprosiłem za kłopot. Gość w pierwszym momencie wkurwiony, po chwili zauważył, że ma myślącego, opanowanego człowieka przed sobą - uspokoił się i możliwa była normalna rozmowa. Chociaż... gdyby miał trochę więcej doświadczenia lub umiejętność przewidywania zachowań innych kierowców na drodze to poczekałby tą sekundę przed wjazdem na rondo.

I teraz... Pierwsza dwójka ( są na tym forum ) nie powinna tak bezmyślnie przez to rondo przelatywać. sorry ale jedną z rzeczy które robię najlepiej to obserwowanie, zapamiętywanie, analizowanie i wyciąganie wniosków. Było to ryzykowne. Gdyby nie dwa palce na klamce to waliłbym w typa drzwi. Fura rozwalona, motór rozwalony, problemy... Tak się skończyło dobrze i uczciwie.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem