Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.04.2023, 22:44   #194
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekz Zobacz post
I mnie dopadło gaśnięcie silnika na zimnym. Crf1000 2016 manual. Opali na sekundę, obroty zaczynają falować, spadają i gaśnie. Wystarczy że wcześniej na zgaszonym silniku strzelę z manetki i wtedy odpala normalnie i trzyma obroty. Podejrzewam że to TPS. Ma ktoś może serwisówke albo wie jakie wartości powinien mieć TPS na poszczególnych pinach? Profilaktycznie wyczyściłem przełącznik rozrusznika ale to nic nie zmieniło. Podczas jazdy silnik pracuje poprawnie i nic się nie dzieje
nie powinno się strzelać z rolgazu bo pomimo wydawać by się mogło pancernej stopki przepustnicy śruba przepustnicy potrafi wybijać sobie dołeczek i przestawia się zerowe położenie TPS.

z mierzeniem napięcia nie będziesz miał łatwo.. ponieważ dostęp jest karą za wszelkie grzechy. Oficjalnych danych nie ma ale może ktoś już to przerabiał. Położenie TPS można sprawdzić interfejsem. Jak nic nie znajdziesz postaram się zdobyć dane (napięcie V) mam luzem przepustnice od CRF 2016/2017 znajdę jakieś 5V i będzie można sprawdzić.

Odnośnie problemów ze startem zimnego silnika często winowajcą jest prawy przełącznik zapłon/starter wystarczy rozebrać/przeczyścić i wyrównać papierem ranty blaszki, która stanowi styk dla zapłonu i jest wysuwana przez sprężynę w pierwszych modelach potrafiła się klinować i po puszczeniu startera słabo łączyła.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem